Subiekt GT – elektroniczna wysyłka faktur

Wysyłka faktur elektronicznie za pośrednictwem e-maila jest coraz popularniejsza wśród sprzedawców branży e-commerce. Jest to nie tylko wygodne, ale również może przynieść spore oszczędności. Nasze narzędzie do obsługi pakowania i wysyłki dla Subiekta GT wyposażyliśmy w funkcję wysyłania faktur drogą elektroniczną. W tym artykule postaramy się przybliżyć Ci korzyści wynikające z wysyłania dokumentów końcowych drogą elektroniczną.

Wysyłka elektroniczna = brak papierów na magazynie

Jeżeli w Twojej firmie faktury z Subiekta GT drukowane są w biurze, zapewne przekazujesz plik dokumentów na magazyn, aby podczas pakowania pracownik umieścił wydruk dokumentu sprzedaży w paczce wysyłanej do klienta. Na tym etapie może dojść do pomyłki, polegającej na tym, że ktoś wrzuci niewłaściwy dokument do paczki (RODO), faktura na magazynie może się ubrudzić lub zniszczyć, przez co ryzykujemy opinię niechlujnego sprzedawcy, albo musimy ponownie drukować dokumentację.

Elektroniczna wysyłka faktury z Subiekta GT rozwiązuje te problemy. Wysyłając dokument e-mailem, nie musisz go drukować (odpadają koszty drukowania), nie musisz ich przekazywać na magazyn (mniejsze ryzyko pomyłek) i nie musisz też kupować ryz papieru, tonerów i trzymać ich u siebie w firmie.

Elektroniczna wysyłka faktur z Subiekta GT obniża koszty

Fizyczny wydruk dokumentu sprzedaży wiąże się z kosztami. Nie są to wielkie kwoty per zamówienie, jednak mnożąc koszt wydruku jednej faktury przez ilość faktur w miesiącu, zbiera się znacząca suma, którą lepiej zainwestowanie w marketing niż w papier.

Do kosztów wydruku faktur z Subiekta GT można wliczyć:

  • Koszt papieru
  • Koszt tuszu / tonera
  • Koszty eksploatacyjne drukowania (zakup drukarki, serwis, naprawy etc)
  • Koszt pracownika, który musi wydrukować dokumenty do wszystkich zamówień, posortować je i przypilnować, aby odpowiednia faktura umieszczona była w odpowiedniej paczce

Przechodząc na wysyłkę e-mailem faktur z Subiekta GT eliminujesz te koszty. Zamiast kosztu wydruków pojawia się oczywiście koszt narzędzia, ale ten zapewne zwróci się już w pierwszym miesiącu.

Wygoda wysyłania faktur z Subiekta GT

Wyobraź sobie wszystkie czynności, które musisz wykonać, aby umieścić fakturę w formie papierowej w odpowiedniej przesyłce. Zestaw to z czynnościami, które musisz wykonać wysyłając faktury elektronicznie: zaznacz dokumenty… uruchom wysyłkę… poczekaj aż proces się skończy. Chyba nie trzeba dodatkowych słów aby stwierdzić, które z tych działań są prostsze, wygodniejsze i nastręczają mniej problemów.

Klienci lubią faktury elektroniczne

Liczba klientów, dla których e-mail jest czymś normalnym rośnie. W dobie wszechobecnych dysków chmurowych jednym kliknięciem można zapisać załącznik z e-maila. O ile łatwiej jest teraz trzymać elektroniczną wersję faktury z Subiekta GT, niż jej tradycyjny papierowy odpowiednik. Kupujący nie musi przechowywać makulatury w szafie i przekładać faktur z miejsca na miejsce. Kto choć raz szukał dowodu zakupu jakiegoś produktu, ten wie o ile prościej jest wyszukać go na dysku komputera.

Wysyłka faktur z Subiekta GT, a środowisko

Elektroniczna wysyłka faktur z Subiekta GT, to także pozytywny wpływ na środowisko. Eliminujesz konieczność ścinania drzew, produkcji paliw i energii potrzebnych na to, aby przetworzyć i dostarczyć materiały do Twojej drukarki. Możesz być w zgodzie z ekologią i przekuć swoją wygodę w atut biznesowy.

Powiadomienie z fakturą Subiekta GT w ProstejPaczce

ProstaPaczka to kompleksowe narzędzie do obsługi pakowania i wysyłki zamówień z Subiekta GT. Potrafi nie tylko przygotować etykiety na paczkę, pomóc w weryfikacji kompletności, wystawić dokument sprzedaży, ale także wysłać wystawioną fakturę lub paragon jako załącznik w powiadomieniu e-mail. W jednym narzędziu znajdziesz wszystko co jest Ci potrzebne do obsługi wysyłek e-commerce z Subiekta GT.

Aby wysłać fakturę z Subiekta GT w formie elektronicznej, wystarczy że zaznaczysz dokumenty, wybierzesz szablon wiadomości, który ma być wysłany i gotowe!

ProstaPaczka dla każdego zaznaczonego dokumentu Subiekta GT pobierze wydruk za pomocą Sfery, przygotuje wiadomość do kupującego i prześle fakturę w załączniku. Jeżeli korzystasz z Subiekta GT i jeszcze nie wdrożyłeś elektronicznej wysyłki dokumentów sprzedaży, koniecznie sprawdź ile oszczędności może dać Ci ProstaPaczka.

 


Porozmawiajmy o Twoim procesie! Zamów bezpłatną rozmowę z naszym ekspertem i zobacz jak nasze narzędzia mogą zautomatyzować wysyłkę dokumentów w Twojej firmie! Wystarczy jedno kliknięcie, aby umówić się z naszym specjalistą, którego możesz zapytać o wszystko! Chcę porozmawiać ze specjalistą

 

Zobacz inne tematy dotyczące obsługi wysyłek dla Subiekta GT

 

Podziel się dobrą nowiną!