Zbiorcza realizacja zamówień w Subiekcie GT

Zbiorcza realizacja zamówień w Subiekcie GT nie jest możliwa bez posiadania dodatkowych rozwiązań działających przy użyciu mechanizmów Sfery dla Subiekta GT. Subiekt pozwala jedynie na przeprowadzanie pojedynczych operacji, gdzie dla każdego dokumentu trzeba wybrać odpowiedni rodzaj dokumentu końcowego.

Wykorzystując funkcję realizacji pojedynczego zamówienia Subiekta GT, którą można automatycznie użyć w procesie przygotowania listu przewozowego, dodaliśmy w ramach ProstejPaczki mechanizm pozwalający na zbiorczą realizację wielu zamówień Subiekta GT za pomocą jednego kliknięcia.

Obsługiwane typy dokumentów końcowych

Mechanizm zbiorczej realizacji zamówienia z Subiekta GT pozwala na wystawienie kilku typów dokumentów końcowych, które najbardziej przydają się w branży e-commerce:

  • Paragon imienny (PAi)
  • Faktura VAT Sprzedaży (FS)
  • Paragon imienny (PAi) z jednoczesnym wystawieniem Faktury Sprzedaży detalicznej (FSd)
  • Wydanie zewnętrzne (WZ)
  • Realizacja bez dokumentu

Aby wskazać realizację zamówienia jako jeden z powyższych typów, wystarczy zaznaczenie dokumentów i wciśnięcie jednego przycisku.

Odczytywanie typu dokumentu końcowego

Jeżeli w dokumencie Subiekta GT masz informację o tym jaki dokument końcowy należy utworzyć, możesz włączyć funkcję wyznaczania typu dokumentu końcowego przez ProstąPaczkę. Dzięki temu nie będzie trzeba za każdym razem filtrować w poszukiwaniu dokumentów, dla których trzeba wystawić paragon czy fakturę, tylko uruchomić realizację, a ProstaPaczka pobierze dane z dokumentu i sama wyznaczy odpowiedni typ dokumentu końcowego.

Informację o typie dokumentu końcowego można umieścić w:

  • Podtytule dokumentu (np. FS, PA)
  • Uwagach dokumentu
  • Polu własnym słownikowym

Zaawansowane wybieranie zamówień

ProstaPaczka posiada bogate mechanizmy pobierania i filtrowania dokumentów, pozwalające na pobieranie dokumentów z określonego magazynu, z wyznaczoną flagą, o określonym statusie oraz o wybranych kategoriach, co pozwoli Ci łatwo pobierać tylko te zamówienia, które masz zrealizować.

Oprócz tego do dyspozycji możesz mieć zaawansowane filtrowanie zestawienia, które pozwoli ci posortować, pogrupować lub odfiltrować zamówienia po każdym wyświetlanym atrybucie dokumentu. Wykorzystując dodatkowo formatowanie warunkowe podkreślisz to, co jest dla Ciebie ważne.

Automatyczny montaż kompletów

Funkcja zbiorczej realizacji zamówień Subiekta GT ma także wbudowaną funkcję automatycznego montażu towarów typu „komplet”, których brakuje do wystawienia dokumentu. Wystarczy że zapewnisz odpowiednią ilość składników, a ProstaPaczka będzie automatycznie montowała brakującą ilość kompletów.

Podsumowanie

Jeżeli potrzebujesz zbiorczej realizacji zamówień z Subiekta GT, ProstaPaczka może okazać się odpowiednim dodatkiem dla Ciebie. Jeżeli do tego działasz w branży e-commerce, to z pewnością zainteresują Cię wszystkie moduły wspierające obsługę wysyłek dla Subiekta GT.

Zapraszamy do kontaktu!

Przepisywanie pól własnych

Mechanizm zbiorczej realizacji zamówień z Subiekta GT posiada też możliwość automatycznego przepisania pól własnych z zamówienia do dokumentu końcowego. Jeżeli potrzebujesz jakichś informacji do celów raportowych lub innych, wybierając ProstąPaczkę nie będziesz musiał przepisywać tych danych, albo budować zaawansowanych raportów SQL sięgających do zamówień. Wszystkie potrzebne Ci dane będziesz gromadził w dokumentach końcowych.

 

Zobacz inne wpisy dotyczące modułu obsługi wysyłek dla Subiekta GT

Podziel się dobrą nowiną!