Sposoby wydruku etykiet kurierskich

W tym artykule postaramy się opisać możliwe sposoby wyboru drukarki, na której wydrukowana będzie etykieta kurierska z programu PP Etykieta.


Demo dla Sello   Demo dla Subiekt GT   Demo dla Subiekt nexo   Demo dla WaPRO Mag   Wolę zobaczyć o tym film


Jedna drukarka do wydruku etykiet kurierskich

Jeżeli wydruk etykiet kurierskich jest zawsze na jednej drukarce (np. termicznej), to możesz ustawić ją w ustawieniach.
Takie podejście sprawdza się, gdy posiadasz jedno stanowisko do wydruku dla wszystkich pracowników.

Inna drukarka dla każdego przewoźnika

Jeżeli masz kilka drukarek, np. termiczną dla etykiet kurierskich, laserową dla palet, albo nawet dwie drukarki termiczne, które drukują na różnych wymiarach etykiet (10×15, 10×10), to za pomocą narzędzia mapowania wartości z bazy źródłowej na drukarkę będziesz mógł łatwo przypisać drukarkę do odpowiedniego przewoźnika.

Wystarczy że w swojej bazie będziesz udostępniał jedną kolumnę w której będzie identyfikator / nazwa przewoźnika, a w PP Etykiecie zmapujesz wartości z tego pola na odpowiednie drukarki.

Inne drukarki etykiet dla użytkowników

Jeżeli masz już kilka stanowisk do pakowania, a na każdym z nich znajduje się drukarka, to używając funkcji mapowania możesz uruchamiać wydruk na jednej z nich.

Wystarczy że w swojej bazie zapewnisz informacje na jakim stanowisku ma być wydrukowana etykieta, a PP Etykieta sprawdzając w mapowaniu prześle wydruk do odpowiedniej drukarki.

Funkcja ta jest wykorzystywana w przypadkach, gdy w systemie źródłowym widoczna jest informacja o użytkowniku zajmującym się danym zamówieniem (np. z WMSa).


Demo dla Sello   Demo dla Subiekt GT   Demo dla Subiekt nexo   Demo dla WaPRO Mag   Wolę zobaczyć o tym film


Różne drukarki dla różnych zamówień

Jeżeli w swoim systemie zarządzasz drukarkami i jesteś w stanie podać bezwzględną ścieżkę drukarki bezpośrednio w wyświetlanych danych, to PP Etykieta może wydrukować etykietę na tej konkretnej drukarce.

Będziesz mógł sterować miejscem wydruku dla każdego przygotowywanego listu przewozowego. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby w razie awarii drukarki dać możliwość aktualizacji tych wartości, aby nie doprowadzić do sytuacji, że wydruk będzie przekazywany do nie podłączonej drukarki.

Wywołanie przygotowania listu ze wskazaniem drukarki

W niektórych przypadkach to Twój system będzie uruchamiał przygotowanie listu na podstawie wywołania z linii komend. W takich przypadkach będziesz mieć możliwość wskazania nazwy drukarki w parametrach wywołania.

Nie będziesz musiał zapewniać tej nazwy w bazie źródłowej, ani wskazywać w konfiguracji. Dla każdego wywołania będziesz mógł podać inna drukarkę.


Demo dla Sello   Demo dla Subiekt GT   Demo dla Subiekt nexo   Demo dla WaPRO Mag   Wolę zobaczyć o tym film


Porozmawiajmy o Twoich problemach z drukowaniem etykiet! Zamów bezpłatną rozmowę z naszym ekspertem i przekonaj się, czy nasze narzędzia rozwiążą Twoje problemy z drukowaniem listów przewozowych! Wystarczy jedno kliknięcie, aby umówić się z naszym specjalistą, którego możesz zapytać o wszystko! Chcę porozmawiać ze specjalistą

Zobacz też:

Podziel się dobrą nowiną!