Najprostszy sposób na wysyłkę paczek kurierem lub Pocztą Polską!
 
Zastanawiasz się nad zakupem naszego oprogramowania? Zadzwoń do nas!       609 241 305 (pon-pt od 9:00 do 14:00)

Apaczka – integracja z operatorem logistycznym

Apaczka jest portalem firmy R2G Polska Sp. z o.o., świadczącej usługi logistyczne na terenie kraju, jak i za granicą. Nie posiada ona własnych przewoźników, tylko korzysta z istniejących firm kurierskich / przewozowych. Dzięki temu, że skupia wielu fizycznych nadawców (przez co zwiększa wolumetrię przesyłek), jest w stanie wynegocjować z kurierami dużo niższe stawki, niż wchodzący na rynek przedsiębiorca.

Apaczka pozwala na wydruk etykiet różnych kurierów za pomocą udostępnionego API, dzięki czemu inne programy mogą awizować dane bez potrzeby logowania się do samego portalu Apaczka.pl.

W ramach naszego programu do obsługi wysyłek dodaliśmy integrację z API serwisu apaczka, dzięki której można w łatwy i szybki sposób przygotować list przewozowy i wydrukować do niego etykietę z programów typu ERP (tj. Subiekt GT, Subiekt nexo, Wapro Mag, Sello,innego systemu ERP lub Allegro).

Dostępność

Nie wszystkie metody eksportu są dostępne we wszystkich modułach ProstejPaczki. Aby sprawdzić, czy ta metoda jest dostępna dla modułu, zapraszamy na stronę:

Obsługiwani kurierzy z Apaczka

W ramach integracji z API Apaczka dodaliśmy możliwość tworzenia listów do najpopularniejszych kurierów udostępnianych w serwisie. Korzystając z modułu dla Apaczki możesz generować etykiety do kurierów: DHL, DPD, FedEx, Geis, InPost kurier, UPS oraz do InPost Paczkomaty, Poczta Polska Pocztex kurier 48.

Apaczka – jak się zintegrować?

Aby zintegrować się z serwisem Apaczka wystarczy podać dane dostępowe do portalu operatora logistycznego oraz klucz API uzyskany od wsparcia serwisu Apaczka.pl. Możesz uzupełnić dane nadawcy, które będą używane do tworzenia listów przewozowych.

Wiele kont z Apaczka w jednej aplikacji

Jeśli masz kilka oddziałów z różnymi adresami fizycznego odbioru paczek i dla każdego z nich masz oddzielne konto w serwisie Apaczka, w łatwy sposób będziesz mógł każde konto dodać do ProstejPaczki. Dzięki temu w jednym programie będziesz dysponować historią nadań z wielu oddziałów i uzyskasz pewność, że pracownicy oddziałów nie będą przeszkadzać sobie wzajemnie.

Edycja listu przewozowego

Korzystając z naszego rozwiązania do obsługi wysyłek zyskujesz możliwość edycji danych listu przewozowego przed awizacją w serwisie Apaczka i wydrukowaniem etykiety. Dzięki temu nawet w niestandardowych operacjach, kiedy trzeba poprawić dane odbiorcy, dodać usługę dodatkową lub zdefiniować wiele paczek w ramach jednej przesyłki, nie będziesz musiał się logować do strony Apaczki.

Ręczne przygotowanie listu w Apaczka

ProstaPaczka oferuje także możliwość przygotowania listu przewozowego, który nie jest powiązany z żadnym dokumentem czy zamówieniem. Jeżeli musisz coś szybko wysłać bez rejestrowania zamówienia w swoim systemie, możesz wydrukować taką etykietę z wbudowanego modułu, a dane odbiorcy wstawić z Twojego systemu ERP.

Ponowny wydruk etykiet

W ramach programu możesz ponownie wydrukować etykietę kurierską bez konieczności logowania się do serwisu Apaczka. Teraz w przypadku uszkodzenia czy zgubienia etykiety wystarczy że odszukasz etykietę (np. po numerze zamówienia) i wydrukujesz kolejny raz etykietę do tego samego listu.

Manifest kurierski

ProstaPaczka pozwoli Ci także na przygotowanie dokumentu przekazania paczek kurierowi (manifest kurierski). Przygotowując taki dokument nie tylko zdobędziesz dowód, że paczka została fizycznie przekazana kurierowi, ale także oznaczysz status paczki w systemie lub nawet wywołasz automatyczne wygenerowanie powiadomienia email wysyłanego do odbiorcy przesyłki.

Apaczka – zarządzanie listami

Każdy przygotowany list za pomocą API Apaczki jest zapisywany w historii nadań programu, dzięki czemu łatwo wyszukasz utworzony list przewozowy i sprawdzisz jego dane. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego okna wyświetlania zyskujesz możliwość sortowania, grupowania, filtrowania przygotowanych listów. Pozwoli Ci to na dostosowanie wyświetlania danych w taki sposób, który będzie Ci pasował.

 

Generowanie listów w serwisie Apaczka z:

Przygotowanie listów w serwisie Apaczka z Subiekta GT
Przygotowanie listów w Apaczka z Subiekta nexo
Przygotowanie listów w Apaczka z Sello
Przygotowanie listów w Apaczka z WAPRO MAg

Przygotowanie listów w Apaczka z Allegro

Przygotowanie listów w serwisie Apaczka z Twojego systemu

 

Podziel się dobrą nowiną!