Subiekt GT – case study obsługi przesyłek

Ciekawi Cię jak można sprawnie pracować z ProstąPaczką? Nasi klienci używają programu na różne sposoby i nie jesteśmy w stanie wskazać jedynego i najlepszego sposobu obsługi przesyłek, który dodatkowo będzie najlepszy dla wszystkich. Staramy się o tym pamiętać i nie narzucać Wam sposobu pracy. Możecie wykorzystać wszystkie funkcje programu, albo potraktować go jako generator etykiet na listy przewozowe. Poniżej przygotowaliśmy kilka opisów, które przedstawią Ci najczęściej spotykane sposoby pracy.

Nie jest to jednak zbiór zamknięty i możliweż że znajdziesz własną ścieżkę, która przyniesie Ci najwięcej korzyści.

 

Zbiorcze przygotowanie listów

Podejście skuteczne w firmach, gdzie asortyment nie jest zróżnicowany, lub ma niewielkie gabaryty i łatwo przewidzieć jakie wymiary będzie miała paczka. Pozwala to na przygotowanie listów przewozowych jeszcze przed przekazaniem ich do kompletacji z magazynu. Wystarczy, że połączysz ze sobą dokument z etykietą i przekażesz te dokumenty na magazyn.

Zbiorcze przygotowanie listów z Subiekta GT

Przygotowanie listu do dokumentu

Taki sposób pracy jest najczęściej wykorzystywany w firmach, gdzie przygotowanie dokumentów przewozowych odbywa się w momencie pakowania. Jeżeli masz zróżnicowany asortyment i ciężko jest przewidzieć jak będzie pakowany, ten proces może się sprawdzić w Twojej firmie. Wystarczy że operator zeskanuje kod kreskowy z referencją (numer dokumentu, oryginału, podtytuł) i rozpocznie się przygotowanie przesyłki.

Przygotowanie listu po skanie dokumentu Subiekta GT

Przygotowanie listu po skanie towaru

To podejście jest ciekawe, choć dość rzadko stosowane. Aby rozpocząć przygotowanie etykiety do zamówienia należy zeskanować kod kreskowy towaru, a program sam będzie szukał dokumentu, do którego ma być przygotowywany list przewozowy. Jeżeli dobrze określimy zakres przeszukiwanych dokumentów możemy osiągnąć sytuację, w której skanowany jest kod produktu, a już po chwili na drukarce pojawia się etykieta do naklejenia.

Przygotowanie listu po skanie towaru Subiekta GT

 

Przyjęcie towaru na magazyn

Na podstawie sposobu pracy jednego z naszych klientów  zaproponowaliśmy sposób wykorzystania modułu weryfikacji kompletności zamówienia Subiekta GT w procesie przyjmowania towarów na magazyn i weryfikacji  kompletności zamówienia do dostawcy.

Obsługa przyjęcia towaru dla Subiekta GT
Podziel się dobrą nowiną!