Przykłady procesów przygotowania wysyłki dla Sello

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak działa Twoja konkurencja i w jaki sposób optymalizuje procesy logistyczne w swojej firmie? W końcu wszystko można zrobić szybciej, wydajniej, efektywniej!

W poniższych artykułach znajdziesz opis procesów stosowanych przez naszych klientów, dzięki którym zyskują oni cenny czas, a dzięki automatyzacji ich pracownicy mogą angażować się w inne zadania.

Nie traktuj proszę niniejszych artykułów jako twarde wytyczne, które musisz u siebie wdrożyć. Wiemy że każda firma działa inaczej i ProstaPaczka umożliwia stosowanie kombinacji różnych stylów pracy. Jesteśmy zdania, że to oprogramowanie ma wspierać działania biznesu, a nie biznes ma się dopasować do reguł narzucanych przez oprogramowanie.

Zapraszamy do zapoznania się z opisami przykładowych procesów obsługi wysyłek z wykorzystaniem Sello i ProstejPaczki.

Ilustracja człowieka cieszącego się z odniesionego sukcesu - ProstaPaczka2 - Integracje z kurierami i Pocztą Polską - automatyzacja procesów logistycznych
 


 

Zbiorczy wydruk dokumentów

Opis procesu polegającego na wydruku wszystkich dokumentów (sprzedaży + list przewozowy) przed przekazaniem ich do magazynu. Osoba drukująca paruje dokumenty, a później przekazuje komplet do dalszego procesowania.

Sello – zbiorczy wydruk listów i dokumentów
 


 

List na podstawie dokumentu

Opis procesu, gdzie list przewozowy jest tworzony per zamówienie na końcu procesu, już po skompletowaniu w magazynie i przygotowaniu dokumentów sprzedaży. Wydruk następuje w najlepszym momencie – gdy przygotowywana jest paczka do wysyłki.

Sello – wydruk listu na podstawie dokumentu
 


 

List po skanie towaru

Opis procesu, gdzie list jest generowany na samym końcu, ale transakcja jest wybierana na podstawie zeskanowanego kodu kreskowego towaru, który operator trzyma w rękach. Taka obsługa może sprawdzić się w przypadku dużej ilości towarów drobnicowych, kompletowanych do jednego kontenera.

Sello – wydruk listu po skanie towaru
 


 

Zobacz inne wpisy z kategorii Sello

Podziel się dobrą nowiną!