Wymiary paczek z Subiekta GT do kuriera

Ciężko jest określić wymiary paczek na podstawie dokumentów z Subiekta GT. Teoretycznie do dyspozycji mamy załączone towary na dokumencie, możliwe jest przypisanie wymiarów do każdego towaru i na tej podstawie podejmowanie prób automatycznego obliczania wymiarów paczki. Nie jest to jednak pewne rozwiązanie, ponieważ inaczej zapakuje się kilka towarów w blistrze, a inaczej zmontowaną szafkę nocną.

Są jednak firmy, które mogą sobie pozwolić na to, aby dla każdego towaru zdefiniować wymiar paczki. Do takich firm należą sprzedawcy opon, mebli, akcesoriów kulturystycznych.

Są też firmy, które posiadają własną logikę i swoje oprogramowanie, które jest wstanie obliczyć wymiary paczek oraz ich liczbę i nawet zapisać te dane do dokumentu Subiekta GT. Tymi systemami mogą być zaawansowane WMS-y lub programy dedykowane.

Jeżeli należysz do tych szczęśliwców i potrafisz wyznaczyć wymiary paczek na podstawie towaru lub posiadasz systemy które potrafią zapisać w dokumencie Subiekta GT taką informację, to z pewnością zainteresuje Cię ten artykuł – zapraszamy do lektury!

Jak ProstaPaczka pomoże z wyznaczaniem wymiarów?

Najczęściej używanym mechanizmem określania liczby, wagi i wymiarów paczek w ramach ProstejPaczki jest ręka operatora.
Pracownik pakujący ma kilka sposobów, aby wprowadzić dane paczek na list przewozowy:

 • wpisać wagę i wymiary paczek ręcznie,
 • dodać nowe paczki na podstawie słownika wbudowanego w program,
 • duplikować istniejące dane paczki,
 • skanować opakowania i na ich podstawie tworzyć paczki kurierskie.

Razem z klientami opracowaliśmy jeszcze jeden mechanizm, który pozwoli Ci na automatyczne wyznaczenie liczby, wagi i wymiarów paczki. Wystarczy, że w odpowiedni sposób wprowadzisz taką informację do Subiekta GT, a ProstaPaczka będzie automatycznie tworzyć przesyłki wielopaczkowe, bez konieczności dodawania nowych paczek przez operatora.

Mechanizm ten polega na umieszczeniu w dokumencie Subiekta GT, lub towarze, informacji o liczbie, wadze i wymiarach paczek, np:

 • 1 paczka x 5kg;dlugosc 120 x szerokosc 20 x wysokosc 20;,
 • lub krócej: 1×5;120x20x20;;

Odczytywanie parametrów paczki z Subiekta GT

Rozwiązanie jest na tyle elastyczne, że w jednym polu możemy zapisać liczbę paczek na wiele sposobów:

 • 5 paczek po 10 kg = 5×10;120x20x20;;
 • 3 podpaczki po 10kg i jedna 30 = 3×10;120x20x20;;1×30;30x30x30;;

Konfiguracja przygotowana jest w taki sposób, że nawet jak masz własny system zapisu wagi, wymiarów czy rodzaju opakowania, istnieje duża szansa na zastosowanie tego rozwiązania, bez konieczności edycji parametrów paczek w Subiekcie GT. Poszczególne wartości (liczba paczek, rodzaj opakowania, waga, długość, wysokość, szerokość, niestandard) pobieramy wykorzystując wyrażenia regularne. Dzięki temu program daje wielkie możliwości w zakresie dostosowania do tego, co już jest.

Konfiguracja odczytywania parametrów paczki kuriera z danych Subiekta GT

Rodzaj opakowania

Dużym ułatwieniem jest także możliwość  stosowania w opisach własnych rodzajów opakowania. Dzięki czemu nie będzie trzeba podporządkowywać opisu pod kuriera. W ramach rozwiązania możesz przypisać stosowane przez siebie kody opakowań na rodzaje paczek stosowanych przez danego przewoźnika. Jeżeli u siebie stosujesz oznaczenie „KARTON”, to może on być automatycznie przetłumaczony na „Paczka” stosowaną przez FedEx czy „CC” stosowaną przez Geis Cargo, a zignorowany w przypadku przewoźnika, który takiego rodzaju nie stosuje (DPD).

Domyślne konfiguracje

Dla ułatwienia udostępniliśmy kilka przykładowych konfiguracji zapisu parametrów paczki, dzięki czemu od razu będziesz mógł przystąpić do uzupełniania danych paczki w Subiekcie GT. Wystarczy, że wybierzesz jedną z konfiguracji, a wszystkie wyrażenia wpiszą się za Ciebie.

Domyślne konfiguracje odczytywania danych paczki kuriera z Subiekta GT

Wymiary paczki w dokumencie Subiekta GT

ProstaPaczka może odczytywać wymiary paczek wprowadzone do dokumentu Subiekta GT. Dzięki zastosowaniu generycznego mechanizmu, możesz taką informację zapisywać w:

 • podtytule,
 • uwagach,
 • polu własnym,
 • numerze oryginalnym,
 • kategorii,
 • fladze.

Wymiary paczki w towarze Subiekta GT

Jeżeli nie masz możliwości umieszczenia informacji o wadze, liczbie i wymiarach paczki w dokumencie Subiekta GT, możesz uzupełnić dane towaru w taki sposób, aby dało się je automatycznie odczytać.

Do wyboru masz pola:

 • nazwa towaru,
 • opis towaru,
 • uwagi do towaru,
 • pola własne standardowe,
 • pola własne rozszerzone.

Jak zdefiniowanie wymiarów może przyśpieszyć pracę?

Opisywanie wymiarów nie jest rzeczą łatwą i przyjemną. Trzeba włożyć w to wiele wysiłku, szczególnie jeżeli posiadasz bogaty asortyment i sprzedajesz go w wielu różnych zestawach. Może to się jednak okazać opłacalne, ponieważ raz wykonana praca będzie się zwracać przy każdej wysyłce danego produktu.

Przykładowo, jeżeli sprzedajesz zestaw składający się z 4 opon, a każda z nich musi być wysłana w osobnym opakowaniu, możesz od razu wstawić w pole własne wymiary paczek: 4×10:50x50x50:;. Zrobisz to raz, a osoba pakująca będzie Ci wdzięczna, ponieważ od razu wydrukują się 4 etykiety kurierskie.

Raz poświęcisz 10 sekund na wpisanie wymiarów, a przy każdym kolejnym zamówieniu oszczędzisz 30 sekund.

Zobacz inne artykuły dotyczące Subiekta GT

 

Podziel się dobrą nowiną!