Subiekt nexo – wysyłanie faktur elektronicznie

Wysyłka faktur elektronicznie za pośrednictwem poczty e-mail jest coraz popularniejsza w branży e-commerce. Jest to nie tylko wygodne, ale również może przynieść spore oszczędności. Nasze narzędzie do obsługi pakowania i wysyłki dla Subiekta nexo zostało wyposażone w moduł, który pozwoli Ci na łatwe i szybkie przesłanie dokumentów sprzedaży w formie elektronicznej.

Elektroniczna wysyłka faktur z Subiekta nexo obniża koszty

Każdy wydruk dokumentu sprzedaży wiąże się z kosztami. Wydrukowanie pojedynczej faktury nie jest wielką kwotą, jednak podsumowując wydatki na wydruki faktur z Subiekta nexo do wszystkich zamówień może zebrać się spora suma. Chyba każdy przedsiębiorca ma lepszy pomysł na wydatkowanie pieniędzy.

Do kosztów wydruku faktur z Subiekta nexo można wliczyć:

  • Papier
  • Tusz / toner
  • Koszty eksploatacyjne (zakup drukarki, serwis, naprawy etc)
  • Pracownik, który musi wydrukować dokumenty do wszystkich zamówień, posortować je i przypilnować, aby odpowiednia faktura umieszczona była w odpowiedniej paczce

Przechodząc na wysyłanie faktur z Subiekta nexo e-mailem eliminujesz te koszty. Zamiast kosztu wydruków pojawia się oczywiście koszt narzędzia, który zapewne zwróci się już w pierwszym miesiącu.

Wysyłka elektroniczna = brak papierów na magazynie

Jeżeli drukujesz faktury z Subiekta nexo w biurze, zapewne przekazujesz gruby plik dokumentów na magazyn, aby podczas pakowania pracownik umieścił wydruk dokumentu sprzedaży w paczce wysyłanej do klienta. Może dojść tutaj do pomyłki, polegającej na tym, że ktoś wrzuci niewłaściwy dokument do paczki (RODO), faktura na magazynie może się ubrudzić lub zniszczyć, przez co ryzykujemy opinię niechlujnego sprzedawcy, albo musimy odłożyć przesyłkę i wydrukować jeszcze raz dokument sprzedaży.

Elektroniczna wysyłka faktury z Subiekta nexo rozwiązuje te problemy. Wysyłając dokument e-mailem, nie musisz go drukować (odpadają koszty drukowania), nie musisz ich przekazywać na magazyn (mniejsze ryzyko pomyłek) i nie musisz też kupować ryz papieru, tonerów i trzymać ich u siebie w firmie.

Wygoda wysyłania faktur z Subiekta nexo

Wyobraź sobie wszystkie czynności, które musisz wykonać, aby umieścić fakturę w formie papierowej w odpowiedniej przesyłce. Zestaw to z czynnościami, które musisz wykonać wysyłając faktury elektronicznie: zaznacz dokumenty >> uruchom wysyłkę >> poczekaj na zakończenie procesu. Chyba nie trzeba wyjaśniać, które z tych działań są prostsze, wygodniejsze i nastręczają mniej problemów.

Wysyłka faktur z Subiekta nexo a środowisko

Elektroniczna wysyłka faktur z Subiekta nexo, to także pozytywny wpływ na środowisko. Stop ścinaniu drzew, produkcji paliw i energii, aby przetworzyć i dostarczyć materiały do Twojej drukarki. Możesz oszczędzać środowisko naturalne i przekuć to w swój atut biznesowy.

Klienci lubią faktury elektroniczne

Stale rośnie liczba odbiorców, dla których poczta elektroniczna jest podstawowym narzędziem. W dobie wszechobecnych dysków chmurowych jednym kliknięciem można zapisać załącznik z e-maila. Łatwiej przechowywać dowody zakupu w postaci elektronicznej, niż trzymać stosy makulatury w mieszkaniu. Kto choć raz szukał faktury do jakiegoś produktu, ten wie o ile prościej jest wyszukać go na dysku komputera.

Powiadomienie z fakturą Subiekta nexo w ProstejPaczce

ProstaPaczka to kompleksowe narzędzie do obsługi pakowania i wysyłki zamówień z Subiekta nexo. Potrafi nie tylko przygotować etykiety do przesyłki, wesprzeć weryfikację kompletności, wystawić dokument sprzedaży, ale także wysłać wystawioną fakturę lub paragon jako załącznik w powiadomieniu e-mail. W jednym narzędziu znajdziesz wszystko co jest Ci potrzebne do obsługi wysyłek e-commerce z Subiekta nexo

Aby wysłać fakturę z Subiekta nexo w formie elektronicznej, wystarczy że zaznaczysz dokumenty, wybierzesz szablon wiadomości, który ma być wysłany i gotowe!

ProstaPaczka dla każdego zaznaczonego dokumentu Subiekta GT pobierze wydruk za pomocą Sfery dostępnej w Subiekcie nexo PRO, przygotuje wiadomość do kupującego i prześle fakturę w załączniku. Jeżeli korzystasz z Subiekta nexo i jeszcze nie wdrożyłeś elektronicznej wysyłki dokumentów sprzedaży, koniecznie sprawdź ile oszczędności może dać Ci ProstaPaczka.

 


Porozmawiajmy o Twoim procesie! Zamów bezpłatną rozmowę z naszym ekspertem i zobacz jak nasze narzędzia mogą zautomatyzować wysyłkę dokumentów w Twojej firmie! Wystarczy jedno kliknięcie, aby umówić się z naszym specjalistą, którego możesz zapytać o wszystko! Chcę porozmawiać ze specjalistą

 

Dowiedz się więcej o narzędziu obsługi wysyłek dla Subiekta nexo

 

Podziel się dobrą nowiną!