Subiekt nexo – wstawienie numeru listu do Allegro

W tym artykule opiszemy:

  1. Po co wstawiać numer listu do Allegro.pl
  2. Sposoby wstawiania numeru listu do Allegro.pl
  3. Co musi być w Subiekcie nexo, aby przekazać numer listu do Allegro.pl
  4. Jak ProstaPaczka wstawia numery listów do Allegro.pl

Po co Allegro numery listów przewozowych?

Serwis Allegro stara się zapewnić kupującemu dostęp do wszystkich najważniejszych dla niego informacji. Pozwala to na zwiększenie satysfakcji klienta z obcowania z platformą, bo staje się co raz wygodniejsza.

Allegro od dłuższego czasu wymaga wstawiania numeru listu przewozowego do zamówienia, aby utrzymać status Super Sprzedawcy. Allegro ze swojej strony zintegrowało się z kilkoma przewoźnikami, którzy sami przekazują do Allegro numery listów.

Wstawienie numeru listu do Allegro może też wpływać na ocenę szybkości realizacji zamówień. Choć należałoby unikać sytuacji, gdzie wystawiony zostanie list przewozowy a przesyłka nadana będzie kilka dni później 🙂

Jak wstawić numer listu do Allegro.pl

Sposoby są trzy:

Wstawienie ręczne – na liście zamówień w serwisie Allegro.pl można odnaleźć zamówienie danego klienta i wstawić do niego numer listu ręcznie. Jest to wykonalne zadanie, aczkolwiek czasochłonne i obarczone ryzykiem popełnienia błędu, np.: wstawienie numeru nie do tego zamówienia, co Taki sposób zdecydowanie dyskwalifikuje, gdy zajmujemy się sprzedażą profesjonalnie.

Wstawienie numeru listu przez REST API Allegro – Allegro udostępnia API dzięki któremu możliwe jest zautomatyzowanie procesu wstawiania numeru listu do Allegro wywołaniem zdalnym. Aby jakikolwiek program mógł to wykonać, musi znać powiązanie dokumentu Subiekta nexo z zamówieniem w portalu Allegro.pl

Wstawienie numeru listu do Allegro przez przewoźnika – Allegro jest zintegrowane z niektórymi przewoźnikami, którzy przekazują numery listów oraz statusy przesyłek. Jeżeli Allegro zintegrowało się z Twoim przewoźnikiem i spełniasz warunki integracji, to możliwe że numery listów będą pokazywać się „same”.

Co zapisywać w Subiekcie nexo, aby wstawić numer listu do Allegro?

Pomijając dane potrzebne do obsługi zamówienia, tj. listy towarów, danych odbiorcy, sposobu dostawy, danych do wysyłki, płatności etc, aby z Subiekta nexo wstawić numer listu do Allegro (za pomocą ProstejPaczki) trzeba zapisać dane referencyjne zamówienia w serwisie Allegro.pl. Tylko w ten sposób ProstaPaczka będzie wiedziała, do którego zamówienia Allegro należy dodać numer przesyłki.

Aby wstawić numer listu z Subiekta nexo do Allegro trzeba w dokumencie zapisać:

  • Identyfikator konta sprzedającego, z którego pochodzi zamówienie
  • Identyfikator zamówienia z systemu Allegro (w postaci UUID – 36 znaków)

Jeżeli w dokumencie Subiekta nexo zapisywane są te informacje, to będzie możliwe wstawienie numeru listu do Allegro, nawet jak tego nie będzie robiła ProstaPaczka 🙂

Wstawianie numeru listu do Allegro przez ProstąPaczkę

W pierwszej kolejności będzie trzeba dodać wszystkie konta Allegro do odpowiedniego modułu w ProstejPaczce i autoryzować aplikację w serwisie Allegro (tzn. pozwolić logować się do serwisu Allegro przez ProstąPaczkę).

Ważne jest, aby zapisywać dane referencyjne zamówienia Allegro w polach własnych dokumentu Subiekta nexo. Pozwoli to na uniknięcie przypadkowej modyfikacji przez użytkownika i pewne sięganie do tych danych przez ProstąPaczkę.

W Subiekcie nexo można zapisać bardzo dużą liczbę pól, więc z pewnością da się to osiągnąć.

Kiedy wstawiany jest numer listu?

ProstaPaczka po przygotowaniu etykiety w serwisie kuriera, automatycznie wyciąga dane z dokumentu Subiekta nexo i uruchamia proces przekazania numeru listu do Allegro.pl. W kilka sekund po przygotowaniu listu, jego numer znajduje się w Allegro.

Nie musisz robić nic więcej, komunikacja jest przeprowadzona automatycznie, a w razie niepowodzenia zostaniesz poinformowany komunikatem. Tylko tyle i aż tyle 🙂

Dzięki temu, niezależnie czy przewoźnik ma integrację, czy jej nie ma, czy podasz właściwy e-mail odbiorcy czy nie, numer listu będzie wstawiony do zamówienia Allegro.

Zobacz inne wpisy z kategorii Subiekt nexo

Podziel się dobrą nowiną!