Kompletacja dokumentu WAPRO Mag

Mechanizm kompletacji dokumentów WAPRO Maga wbudowany w ProstąPaczkę ma na celu wsparcie procesu pakowania i pomoc w zapewnieniu kontroli nad zawartością zamówienia. Operator pakujący lub kompletujący towar może skanować kody kreskowe produktu, który wkładany jest do paczki, dzięki czemu nie musi porównywać zawartości z wydrukowanym dokumentem czy ekranem komputera. ProstaPaczka będzie wyświetlać ile i czego brakuje do ukończenia kompletacji zamówienia.

Po co weryfikować kompletność zamówienia WAPRO Mag?

Jedną z najważniejszych rzeczy podczas wysyłki zamówienia jest upewnienie się, że w paczce znajduje się dokładnie to, co było zamawiane przez klienta. Im więcej asortymentu w sklepie, zamówień czy pozycji na zamówieniach, tym trudniej jest zapanować nad poprawnością pakowania. Nawet początkujące firmy w branży e-Commerce po pierwszej pomyłce w pakowaniu docenią oprogramowanie, które pomoże pilnować kompletności zamówienia.

Kosztem w takich przypadkach jest nie tylko konieczność płacenia za dodatkową przesyłkę, ale też niezadowolenie klienta, czas pracowników poświęcany na obsługę problemu, a często do kosztu trzeba zaliczyć wysłany nadmiarowy towar.

Weryfikacja kompletności dla WAPRO Mag

W programie do obsługi przesyłek ProstaPaczka, wbudowaliśmy mechanizm, który można automatycznie uruchamiać przed przygotowaniem każdego listu przewozowego lub oddzielnie, jeżeli weryfikacja kompletności zamówienia z WAPRO Mag-a nie jest wykonywana w momencie pakowania przesyłki.

Moduł weryfikacji kompletności wyświetla listę towarów zapisanych na zamówieniu (ZO), dokumencie magazynowym (WZ) lub dokumencie sprzedaży (F/O). Niezależnie od tego do którego rodzaju dokumentu WAPRO Mag-a wystawiasz listy przewozowe, możesz dodatkowo sprawdzić czy spakowane jest to, co trzeba.

Okno weryfikacji kompletności dokumentu WAPRO Mag z wyświetloną listą towarów

Operator skanując kody kreskowe poszczególnych towarów widzi zaktualizowane liczniki i kolorystyczne przedstawienie stanu kompletacji poszczególnych towarów.

Okno kompletacji dokumentu WAPRO Mag z częściowo skompletowanymi towarami

Przy dużej liczbie asortymentu na zamówieniu, możliwe jest skonfigurowanie automatycznego ukrywania całkowicie skompletowanych pozycji. Dzięki temu operator będzie widział tylko te towary, które jeszcze musi skompletować.

Nadmiarowo zeskanowane towary

Gdy operator zeskanuje towar, którego nie ma na zamówieniu i znajduje się w bazie WAPRO Mag, program na dole okna wyświetli informację o  nadmiarowo zeskanowanym asortymencie.

Informacja o nadmiarowych towarach, które nie są przypisane do dokumentu WAPRO Mag

Aby usunąć nadmiarowe towary, można użyć tego samego kodu kreskowego w trybie usuwania, lub użyć dedykowanego przycisku widocznego przy każdej pozycji.

Uprawnienia do przycisków

Czasami mnogość asortymentu jest na tyle duża, że trzeba pilnować, aby operator pakujący skanował kod kreskowy zamiast klikać przyciski myszą. Niestety nie każdy produkt posiada przypisany kod kreskowy i czasami trzeba użyć przycisku do oznaczenia pozycji jako skompletowanej. Dzięki możliwości przypisania uprawnień do użytkownika, możliwe jest nałożenie blokady użycia przycisku, a w razie konieczności wystarczy, że operację zatwierdzi inna osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia.

Skanowanie większych ilości towaru

Często się zdarza, że w zamówieniu jest większa ilość tego samego asortymentu. Skanowanie każdego egzemplarza może być nieefektywne, dlatego też wprowadzony został mechanizm pozwalający na zmianę trybut skanowania.  Operator pakujący może ustawiać czy skanuje pojedyncze sztuki, czy skanuje raz i podaje ilość towaru tego samego rodzaju.

Okno pytania o ilość kompletowanego towaru po zeskanowaniu kodu kreskowego asortymentu z WAPRO Mag-a

Zapis stanu do dokumentu WAPRO Mag

Informacja o wykonanej pełnej kompletacji może zostać zapisana w uwagach dokumentu WAPRO Mag. Nie będzie trzeba sprawdzać w innym programie kto, kiedy i przez ile czasu kompletował dane zamówienie.

Podgląd miniaturek asortymentu

Jeżeli w Twoim WAPRO Mag-u jest dużo asortymentu i czasami gubią się w nim pracownicy, możesz włączyć pobieranie miniaturek, które będą wyświetlane przy pozycji z towarem. Użytkownik łatwo będzie mógł powiększyć obrazek i upewnić się, że kompletuje odpowiedni produkt.

Kompletacja na tabletach

Moduł weryfikacji kompletności był projektowany z myślą o wspieraniu procesu pakowania już po kompletacji z magazynu. Wielu naszych klientów jednak wykorzystuje ten moduł do kompletacji towarów z magazynu. Instalując ProstąPaczkę na tablecie z systemem Windows lub używając połączenia zdalnego z serwerem Windows, możesz przeprowadzać kompletację na tablecie zamontowanym do jednostki transportowej. Uruchomienie kompletacji może być niezależne od procesu przygotowania listu, a zapisanie informacji o wykonaniu kompletacji w WAPRO MAG oraz w ProstejPaczce, pozwoli Ci na wdrożenie takiego rozwiązania do swojego procesu obsługi zamówień.

Kompletuj skanerem lub ręcznie

Nasz moduł został przygotowany z myślą o używaniu skanera kodów kreskowych, jednak można także przeprowadzać kompletację ręcznie. Możesz używać do tego myszki lub palca czy wskaźnika, jeżeli używasz tabletu lub innego urządzenia z ekranem dotykowym. Często sprawdza się łączenie tych dwóch technologii. Używasz skanera dla towarów posiadających kod kreskowy, a ręcznie kompletujesz pozostałe towary. Korzystając z możliwości ukrywania przycisków lub dodatkowej autoryzacji ich wykorzystania, możesz dopasować moduł do swoich potrzeb.

Kody kreskowe z WAPRO Mag-a

Moduł kompletacji dla WAPRO Maga został dostosowany do możliwości definicji kodów kreskowych w danych artykułu WAPRO Mag. Obsługiwane są kody przypisane do różnych jednostek miar, a nawet przypisana ilość towaru. Dzięki czemu będzie oznaczana właściwa ilość towaru niezależnie czy skanujesz karton czy pojedynczą sztukę towaru.

Kompletacja + skaner + WAPRO Mag

Wykorzystaj skaner kodów kreskowych nie tylko do skanowania produktów, ale również do sterowania pracą modułu weryfikacji kompletności. Przygotowując odpowiednie kody kreskowe, pozwolisz operatorowi na wykonanie wszystkich podstawowych funkcji, bez konieczności sięgania do klawiatury czy myszki.

Akcje, które możesz wykonać za pomocą skanera, to:

  • uruchamianie weryfikacji kompletności dokumentu,
  • przechodzenie między trybem dodawania towaru lub usuwania,
  • zamykanie okna weryfikacji kompletności (jeżeli nie jest włączone automatyczne zamykanie po skompletowaniu wszystkich produktów),
  • anulowanie wykonywania kompletacji,
  • sterowanie czy po zakończeniu kompletacji ma być wyświetlone okno edycji listu czy od razu tworzona etykieta,
  • zmiana trybu skanowania pojedynczy / zbiorczy.

Operacje dodatkowe WAPRO Mag

Jeżeli pracujesz głównie w programie WAPRO Mag i nie chcesz przełączać się między programami, możesz zainstalować skrypty do operacji dodatkowych WAPRO Mag-a i uruchamiać kompletację dokumentu bezpośrednio z WAPRO.

Okno operacji dodatkowych WAPRO Mag z wyświetloną pozycją do kompletacji dokumentu w ProstejPaczce

 


Porozmawiajmy o Twoich problemach z kompletacją! Zamów bezpłatną rozmowę z naszym ekspertem i zobacz jak nasze narzędzia mogą zautomatyzować kompletację zamówień w Twojej firmie! Wystarczy jedno kliknięcie, aby umówić się z naszym specjalistą, którego możesz zapytać o wszystko! Chcę porozmawiać ze specjalistą

Poznaj inne możliwości modułu dla WAPRO Mag-a

Podziel się dobrą nowiną!