DEMO dla Allegro
Najprostszy sposób na wysyłkę paczek kurierem lub Pocztą Polską!
 
Zastanawiasz się nad zakupem naszego oprogramowania? Zadzwoń do nas!       609 241 305 (pon-pt od 9:00 do 14:00)

Integracja z Wysyłam z Allegro

Integracja  z API Wysyłam z Allegro w ramach ProstejPaczki pozwoli Ci na tworzenie etykiet kurierskich do zamówień z portalu Allegro.pl, bez konieczności logowania się do aplikacji Wysyłam z Allegro przez przeglądarkę. Wystarczy, że w swoim systemie zachowasz maskowany adres e-mail przypisany do zamówienia Allegro (adres z plusem w domenie allegromail.pl) i bez problemu przygotujesz dokumenty przewozowe.

Co to jest Wysyłam z Allegro?

Grupa Allegro udostępniła możliwość przygotowania listów przewozowych do zamówień ze swojego portalu, bez konieczności logowania się w aplikacjach kurierów, a nawet bez konieczności podpisywania umowy z przewoźnikiem.

Wysyłam z Allegro jest to forma pośrednictwa (broker) pomiędzy nadawcą, a przewoźnikiem. Dzięki takiemu podejściu, pośrednik może wynegocjować znacznie lepsze stawki, niż każdy z nadawców z osobna.

W ramach Wysyłam z Allegro można używać wynegocjowanych przez Allegro umów z niektórymi przewoźnikami: Allegro DPD, Allegro InPost, Allegro Poczta Polska, Allegro UPS do 10 kg. Dzięki temu można rozpocząć sprzedaż bez spełniania kryteriów wolumenu przewoźników, aby uzyskać podobne stawki za przesyłkę.

Umowy własne w wysyłam z Allegro

Oprócz umów wynegocjowanych przez Allegro i udostępnianych w serwisie Wysyłam z Allegro, istnieje możliwość wprowadzenia własnej umowy z przewoźnikiem. Odbywa się to poprzez wprowadzenie danych dostępowych do API systemu kuriera w panelu ustawień portalu „Wysyłam z Allegro”.

Ma to duże znaczenie przy korzystaniu z aplikacji poprzez przeglądarkę, gdyż w ramach jednego produktu możemy przygotować etykiety kurierskie dla różnych sposobów dostawy.

Umowy własne w Wysyłam z Allegro można także wykorzystywać w ProstejPaczce. Umowa własna traktowana jest tak samo jak umowa predefiniowana przez Allegro. Projektując rozwiązanie integracji z API Wysyłam z Allegro stawialiśmy na uniwersalność, dzięki czemu można przygotować jedno konto dostępowe dla wszystkich umów lub oddzielne konto dla każdej z nich. Będziesz mógł dzięki temu dostosować działanie programu do swoich potrzeb i wybrać najlepszy dla siebie wariant.

Obsługiwane sposoby dostawy

Na dzień dzisiejszy wdrożyliśmy najbardziej popularne sposoby dostawy udostępniane przez Wysyłam Z Allegro:

  • Allegro DPD – umowa predefiniowana
  • DPD – umowy własne
  • FedEx – umowy własne
  • Allegro UPS do 10 kg – umowa predefiniowana
  • UPS – umowy własne

Pozostałe metody będziemy uzupełniać w miarę potrzeb. ProstaPaczka posiada bezpośrednie integracje z systemami kurierów, dzięki czemu można przygotować przesyłki bez pośrednictwa serwisu Wysyłam z Allegro.

Okno edycji listu przewozowego

ProstaPaczka - formularz edycji listu przewozowego Wysyłam z AllegroProstaPaczka to program wspierający firmy z branży e-commerce i jest projektowany pod kątem przedsiębiorstw obsługujących setki przesyłek dziennie. Pamiętamy jednak, że zdarzają się sytuacje, gdy potrzebne jest przygotowanie niestandardowego listu przewozowego, np. zawierającego dodatkową usługę, czy specyficzną listę paczek. W ProstejPaczce dajemy możliwość uruchomienia okna edycji listu przewozowego i zmianę wszystkich parametrów przesyłki tj. danych nadawcy i odbiorcy, paczek, pobrania, usług dodatkowych. Dzięki takiemu podejściu nawet w sytuacjach niestandardowych, nie będzie trzeba logować się na portalu Wysyłam z Allegro.

Zarządzanie utworzonymi przesyłkami

ProstaPaczka - zestawienie wszystkich przesyłek Wysyłam z Allegro przygotowanych w programieListy przewozowe tworzone za pomocą API Wysyłam z Allegro zapisywane są w historii ProstejPaczki. Możesz je przeglądać w jednym programie. Dodatkową korzyścią jest możliwość tworzenia raportów na podstawie wszystkich parametrów przesyłki bez ograniczeń portalu Wysyłam z Allegro.

W ramach modułu będziesz mieć również możliwość anulowania przesyłki, ponownego wydrukowania etykiety w razie jej zniszczenia oraz przygotowania manifestu (zbiorczego dokumentu potwierdzającego odbiór paczek przez kuriera).

Generuj listy w Wysyłam z Allegro z Twojego systemu:

Przygotowanie listów Wysyłam z Allegro z Subiekta GT
Przygotowanie listów Wysyłam z Allegro z Subiekta nexo
Przygotowanie listów Wysyłam z Allegro z Sello
Przygotowanie listów Wysyłam z Allegro z WAPRO MAg

Przygotowanie listów Wysyłam z Allegro z Allegro

Przygotowanie listów Wysyłam z Allegro z Twojego systemu

Podziel się dobrą nowiną!