DEMO dla Subiekt nexo
Najprostszy sposób na wysyłkę paczek kurierem lub Pocztą Polską!
 
Zastanawiasz się nad zakupem naszego oprogramowania? Zadzwoń do nas!       609 241 305 (pon-pt od 9:00 do 14:00)

Nowa integracja z GLS Germany

Wraz z jednym z klientów  wprowadziliśmy nową integrację z kurierem GLS w Niemczech (GLS Germany). Poniżej opisujemy sposób uzyskania dostępu do API kuriera i instrukcję włączenia nowego modułu.

Integracja do tworzenia listów na podstawie dokumentów jest na razie dostępna dla modułu SUBIEKT NEXO. Jeżeli jest ktoś zainteresowany tworzeniem listów kuriera GLS Germany z innych modułów, zapraszamy do rejestrowania sugestii na forum programu.

Jak uzyskać dane dostępowe do API GLS Germany?

Dane dostępowe do API kuriera GLS Germany musimy uzyskać od opiekuna handlowego firmy. Aby mieć pewność, że prosicie o odpowiedni dostęp najlepiej przesyłać adres usługi z którą jesteśmy zintegrowani:

Url do API: https://api.gls-group.eu/public/v1/

W odpowiedzi otrzymacie:

 • Login
 • hasło
 • Numer klienta

Otrzymane dane dostępowe będą inne, niż do aplikacji Your GLS, która jest podstawowym narzędziem do wprowadzania listów u niemieckiego przewoźnika.

Jak włączyć moduł integracji z GLS Germany?

Aby włączyć moduł GLS Germany należy:

 1. Pobrać najnowszą wersję programu ProstaPaczka,
 2. Przejść do menu ADMINISTRACJA -> MODUŁY,
 3. Odnaleźć moduł GLS DE i zaznaczyć przy nim checkboxa.

Po tej czynności wyświetli się zakładka GLS DE, w której należy:

 1. Przejść do ustawień konta dostępowego GLS DE -> zębatka -> KONTA,
 2. Dodać nowe konto kuriera,
 3. Wprowadzić uzyskane dane dostępowe,
 4. Ewentualnie dodać adres nadawcy, jeżeli jest inny niż zdefiniowany na koncie w systemie GLSu.

GLS Germany - ustawienia konta dostępowego do API kuriera

 

Należy od razu ustawić parametry wydruku etykiet: GLS DE -> zębatka -> WYDRUKI. Proszę nie zapomnieć o opcji wydruku etykiety po utworzeniu listu – bez tego etykieta będzie tworzona, ale będzie trzeba wydrukować ją z zakładki przewoźnika.

Na co należy uważać?

Kurier GLS Germany ma kilka rzeczy, które są inne niż u pozostałych operatorów logistycznych, dlatego prosimy szczególną uwagę zwrócić na:

 1. Walutę pobrania / ubezpieczenia – musi ona być powiązana z walutą obowiązującą w kraju doręczenia (więcej szczegółów należy uzyskać od opiekuna handlowego  GLS Germany),
 2. Usługi są przypisywane do paczki, a nie do całego listu (pisaliśmy o tym na forum programu w wątku GLS DE – usługi dodatkowe per paczka )
 3. Kwotę pobrania należy przypisać do paczki, a nie do całego listu przewozowego. Należy na to zwracać szczególną uwagę w przypadku przesyłek wielopaczkowych, ponieważ GLS DE nie musi doręczać całej przesyłki i może doręczyć część paczek w innym terminie (szczegóły należy uzyskać od opiekuna handlowego GLS Germany).
Podziel się dobrą nowiną!