Najprostszy sposób na wysyłkę paczek kurierem lub Pocztą Polską!
 
Zastanawiasz się nad zakupem naszego oprogramowania? Zadzwoń do nas!       609 241 305 (pon-pt od 9:00 do 14:00)

Nowości w ProstaPaczka (9/2020) – magazyn dla Subiekta nexo, aplikacja na kolektory danych

Moduł obsługi wysyłek dla Subiekta GT

Dodano możliwość przygotowania etykiety Allegro Paczka w RUCHu.

Moduł obsługi magazynu dla Subiekta GT

Refactoring – wprowadziliśmy dużo zmian w kodzie, które nie są widoczne dla użytkownika, ale były wymagane w pracach nad aplikacją na kolektory.

Aplikacja na kolektory dla Subiekta GT

Trwają prace nad przygotowaniem aplikacji działającej na kolektorach pozwalającej na kompletację towarów z magazynu. Wspominaliśmy o niej w artykule Kompletacja z magazynu na kolektorach. Trwają testy u kilku klientów i gorąco pracujemy nad kolejnymi ulepszeniami.

Moduł obsługi wysyłek dla Subiekta nexo

Zmieniliśmy algorytm pobierania danych odbiorcy dla dokumentów z wybranym typem adresu dostawy “Wprowadzony na dokumencie”. W linii z nazwą miejscowości można wprowadzać też symbol kraju odbiorcy. Więcej szczegółów umieściliśmy na forum: Skąd brane są dane odbiorcy z Subiekta nexo.

Moduł obsługi magazynu dla Subiekta nexo

Przygotowaliśmy moduł wspomagający pracę na magazynie za pomocą wydruku list magazynowych zawierających zamówienia do kompletacji. Moduł ma za zadanie przygotować paczkę zamówień do kompletacji, przypisać do konkretnego operatora, zapisać w Subiekcie nexo, które zamówienia są już na magazynie. Opcjonalnie jak towar przekazywany jest osobom pakującym, można “rozliczyć” taki dokument w programie i przekazać tą informację do Subiekta nexo.
Podstrona produktu: Subiekt nexo Magazyn
Zachęcamy do sprawdzenia czy moduł pomoże Ci w pracy: Zamówienie dema
Zobacz też cennik modułu: Cennik

Moduł obsługi kuriera DPD

DPD zmieniło link do trackingu on-line (więcej na forum: DPD zmiana linku śledzenia). Link ten jest wykorzystywany w zakładce historii nadań oraz w powiadomieniach. Jeżeli używasz go w powiadomieniach, sprawdź koniecznie nową wersję, albo samodzielnie zmodyfikuj szablon powiadomienia aby zawrzeć nowy link śledzenia.

Moduł kuriera GLS DE

Dodaliśmy nowy moduł integrujący z niemieckim kurierem GLS (GLS DE). Możliwość przygotowania listów na podstawie dokumentów jest dostępna na początku tylko dla Subiekta nexo. Osoby zainteresowane korzystaniem z usług tego kuriera w innym module zapraszamy do kontaktu.

Moduł obsługi InPost ShipX

Najważniejszą zmianą w tym module, jest przeniesienie funkcji weryfikacji adresu e-mail (przez ProstąPaczkę, wykonywaną dla przesyłek “Allegro”) w inne miejsce, dzięki czemu adres e-mail będzie weryfikowany tuż przed wysłaniem komunikatu do InPostu. Do tej pory weryfikowany był tylko raz i po zatwierdzeniu listu weryfikacja nie była już uruchamiana ponownie.

Moduł kuriera Pekaes

  • W oknie edycji danych listu przewozowego dodaliśmy możliwość wpisania / zmiany numeru referencyjnego przesyłki oraz uwag.
  • W oknie edycji listu przewozowego dodaliśmy możliwość określenia płatnika za usługę przewozową (nadawca, odbiorca, trzeci płatnik). Dla trybów innych niż “Nadawca” będzie można uzupełnić numer i nazwę płatnika (jest to weryfikowane przez serwery Pekaesu).

Powiadomienia

Wprowadziliśmy zmiany wewnętrzne (refactoring), niewidoczne dla użytkownika, ale wymagane do współpracy z oprogramowaniem na kolektory (dla modułu magazynu Subiekta GT).

Moduł obsługi Poczty Polskiej

  • Zgodnie z zaleceniem Poczty Polskiej odświeżyliśmy kontrakt komunikacji z Elektronicznym Nadawcą.
  • Zaktualizowaliśmy funkcje wydruku etykiet, aby używały nowej metody udostępnionej przez API Elektronicznego Nadawcy.

Administracja

W oknie pytania o aktualizację bazy danych dodaliśmy wyświetlanie nazwy serwera i ścieżki do bazy, aby użytkownik wiedział która baza będzie aktualizowana.
Zmieniliśmy sposób działania okna edycji danych użytkownika, aby umożliwić usunięcie hasła.

Nowe skórki do programu

Dodaliśmy nowe skórki programu, dzięki czemu jeszcze bardziej można dostosować program do swoich preferencji. Motywy można zmieniać w ADMINISTRACJA -> OGÓLNE.

Podziel się dobrą nowiną!