Najprostszy sposób na wysyłkę paczek kurierem lub Pocztą Polską!
 
Zastanawiasz się nad zakupem naszego oprogramowania? Zadzwoń do nas!       609 241 305 (pon-pt od 9:00 do 14:00)

Nowości w ProstaPaczka (6/2020) – Subiekt GT Magazyn dla Subiekta GT

Obsługa wysyłek z Subiekta GT

 • Dodaliśmy możliwość przygotowania listu przewozowego DPD z odbiorem w punkcie (DPD PickUp).
 • Dodaliśmy funkcję pozwalającą na zapis etykiety z listem przewozowym w wybranym folderze. Etykieta zapisuje się automatycznie po przygotowaniu listu przewozowego z dokumentu Subiekta GT. W nazwie pliku można wstawić numer dokumentu przetwarzanego na list, dokumentu końcowego oraz numer listu.
 • Rozbudowaliśmy mechanizm realizacji zamówienia Subiekta GT o funkcję przepisywania zawartości pól własnych z zamówienia do dokumentu realizującego Subiekta GT.
 • Dodaliśmy możliwość ustawienia domyślnego sposobu nadania przesyłek paczkomatowych przygotowywanych przez API InPost ShipX.
 • Zmodyfikowaliśmy mechanizm rozbijania towarów na składniki, aby obsługiwany był wariant, gdy w pozycji dokumentu została wybrana inna jednostka miary, niż podstawowa.
 • Dodaliśmy obsługę kompletacji ilości z cyframi po przecinku. Aby skanować towary z takimi ilościami (np. 1,5l), najlepiej używać opcji wprowadzania ilości w dodatkowym oknie. Ilości mogą być skanowane skanerem klawiaturowym, więc jak będą znormalizowane, można będzie posługiwać się przygotowanymi kodami kreskowymi.

Obsługa magazynu dla Subiekta GT

 • Przebudowaliśmy proces przygotowania zestawienia, aby szybciej drukowały się listy magazynowe dla dużej liczby dokumentów / pozycji.
 • Przyśpieszyliśmy działanie funkcji zbiorczego usuwania zapisanego stanu dokumentu z Subiekta GT.

Obsługa wysyłki z Subiekta nexo

 • Dodaliśmy obsługę kompletacji ilości z cyframi po przecinku. Aby skanować towary z takimi ilościami (np. 1,5l), najlepiej używać opcji wprowadzania ilości w dodatkowym oknie. Ilości mogą być skanowane skanerem klawiaturowym, więc jak będą znormalizowane, można będzie posługiwać się przygotowanymi kodami kreskowymi.
 • Dodaliśmy możliwość sterowania grupowaniem poszczególnych rodzajów asortymentu, dzięki czemu jest możliwość wyświetlania pozycji w taki sposób, jak widoczne na dokumencie Subiekta nexo, albo zgrupować tylko towary, a usługi (i usługi jednorazowe) wyświetlać w oddzielnych pozycjach.

Integracja z kurierem DPD

 • Przepięliśmy się na najnowszą metodę tworzenia listów kuriera DPD, w której lepiej przedstawiane są komunikaty błędów. Z punktu widzenia użytkownika zmiana nie powinna być zauważalna.
 • Dodaliśmy możliwość utworzenia przesyłki z odbiorem w punkcie – DPD PickUp. Podobnie jak w innych sposobach dostawy, aby przygotować taką przesyłkę należy dysponować identyfikatorem punktu odbioru DPD.
 • Dodaliśmy możliwość przygotowania listu Allegro DPD w trybie ręcznym. Technicznie metoda Allegro DPD nie różni się od zwykłego DPD (oprócz weryfikacji adresu email), ale jak ktoś lubi utrzymywać porządek to może z tego skorzystać.

Integracja z kurierem Pekaes

Dodaliśmy integrację z systemem kuriera Pekaes do śledzenia przesyłek, dzięki czemu w mechanizmie zbiorczej aktualizacji statusów (zakładka HISTORIA) będą pobierane statusy listów Pekaesu (wymagane jest podanie dodatkowych danych logowania w ustawieniach konta dostępowego).

Integracja z kurierem UPS

Dla przesyłek z odbiorem w punkcie (UPS Access Point) dodaliśmy usługę UPS Standard i UPS Express Saver. Aby skorzystać z nowych usług, można przestawić domyślną usługę w ustawieniach przetwarzania lub zmieniać w oknie edycji listu przewozowego.

Ogólne

Realizując sugestię użytkownika forum, dodaliśmy wyświetlanie danych zalogowanego użytkownika ProstejPaczki.

Podziel się dobrą nowiną!