DEMO dla Subiekt GT
Najprostszy sposób na wysyłkę paczek kurierem lub Pocztą Polską!
 
Zastanawiasz się nad zakupem naszego oprogramowania? Zadzwoń do nas!       609 241 305 (pon-pt od 9:00 do 14:00)

Subiekt GT a obsługa wysyłek, czyli szybciej, łatwiej, efektywniej

Sklep internetowy i obsługa wysyłek kurierskich to wirtualna przestrzeń, która nie akceptuje marnotrawienia czasu, braku efektywności czy błędów proceduralnych. Jak usprawnić Subiekt GT, który – jak pokazują badania – jest jednym z podstawowych narzędzi wykorzystywanych w krajowej branży e-commerce? Rozwiązaniem są integracje z Subiekt GT – dodatki i ulepszenia, które realnie wpływają na intuicyjność działania oprogramowania. 

Subiekt GT jak i wersja Subiekt Nexo to systemy magazynowo-handlowe, które podbiły świat polskiego biznesu – głównie przedsiębiorstw małych i średniej wielkości. Sprzyjają temu kluczowe cechy Subiekta: intuicyjność, prostota, wygoda obsługi, stabilność działania. W tej analizie odpowiadamy m.in. na pytania:

  • Jak można poszerzyć działanie Subiekta GT o nowe funkcje i jak działa taka obsługa wysyłek
  • Które integracje do Subiekta GT są szczególnie wartościowe w przypadku e-commerce
  • Co zrobić, by przyspieszyć obsługę zamówień w ramach Subiekta GT. 

Automatyzacja Subiekta GT – wdrożenie integracji standardowych i zindywidualizowanych – sprawia, że jego użytkownik zyskuje nowe rozwiązania: od kontrolowania magazynu po obsługę wysyłek. 

To one bywają szczególnym wyzwaniem w sytuacji, gdy przesyłek jest coraz więcej, a ich specyfika staje się bardziej zaawansowana. W jakich sytuacjach integracja zapewniająca obsługę wysyłek z Subiekt GT będzie szczególnie przydatna?

Obsługa wysyłek, a problemy z kontrolą nad magazynem

 

magazn integracja subiekt gt

Duża ilość towarów niezbędnych do zebrania bywa wyzwaniem; to coraz bardziej zagmatwany labirynt, w którym – z perspektywy logistycznej – łatwo się pogubić. Integracja zapewniająca kontrolę magazynową w Subiekt GT to nie tylko szybkie tworzenie zbiorczej listy towarów czy systemy filtrujące dokumenty.

Pokazuje to przykład znajdujący się obok – integracja towarów w magazynie wraz z systemem obsługi kurierskiej pozwala skuteczniej odnaleźć się w meandrach logistyczno-wysyłkowych.

Niewątpliwą ciekawostką jest również bardzo doceniana integracja umożliwiająca swoiste priorytetowanie zleceń. Dość już notatek, słynnych żółtych karteczek czy problemów z komunikacją między pracownikami. One przecież bywają powodem wielu – często kosztownych – błędów podczas pracy.

To w Subiekt GT powstaje lista priorytetów obowiązujących w magazynie. Obsługa wysyłek staje się łatwiejsza i bardziej intuicyjna. 

Chaos podczas tworzenia listów przewozowych

subiekt gt przygotowanie listu przewozowego

Rozwój e-commerce (ale nie tylko on) sprawił, że sprawne przygotowanie listów przewozowych – a więc i szybsze dotarcie z towarem do klientów – nabiera szczególnego znaczenia. Nie ma w dzisiejszych realiach miejsca na to, by dokumentację tworzyć ręcznie, indywidualnie czy w oparciu o zespół ludzki. Automatyzacja generowania listów przewozowych i obsługa wysyłek w Subiekt GT po integracjach jest nieco jak wjazd na autostradę z drogi miejskiej – nagle okazuje się, że można trasę pokonywać szybciej, bezpieczniej, wygodniej. 

Dylematy, jakiego kuriera wybrać do Subiekt GT

Przygotowanie zamówień do wysłania to jedno,ale ktoś to musi dostarczyć do odbiorcy. Tu zwykle pojawiają się kolejne dylematy. Czy kierować się zawsze wyłącznie ceną? A może stawiać na dotychczasowego przewoźnika obsługującego zamówienia od lat – nawet jeśli jest droższy? W ten sposób zaczyna się drobiazgowe analizowanie warunków, systemy logowania na serwisach kurierów i kolejne wyzwania administracyjne. Integracje Subiekt GT z kurierami, brokerami logistycznymi oraz Pocztą Polską to pełna automatyzacja działania. Dzieje się tak od wystawienia dokumentacji, drukowania etykiet przewozowych po komunikację z klientem. Wszystko dzieje się szybciej, łatwiej, bardziej komfortowo. Używając rozwiązania zintegrowanego z wieloma kurierami czy spedytorami masz możliwość testowania nowych przewoźników bez konieczności dodawania nowych wtyczek czy zmian procesów obsługi wysyłek. 

Płatności za pobraniem jako źródło błędów

Im więcej klientów ma sklep lub platforma handlowa, tym częściej pojawia się opcja płatności za pobraniem. Stanowi formę zabezpieczenia. Odbiorca gotowy jest opłacić towar oraz jego transport, ale nie poprzez przedpłatę, ale dopiero po tym, jak np. paleta trafi pod jego adres. Stąd tak istotne jest prawidłowa polityka pobrań w Subiekt GT – wystarczy błąd ludzki, by nadawca naraził się na spore straty. Nieprawidłowa kwota lub – o zgrozo! – brak wpisanego pobrania to prosta droga do sporych strat finansowych. Nowe ulepszenia do Subiekt GT umożliwiają pełną kontrolę nad pobraniami – automatyzację danych tak, aby ludzka pomyłka nigdy nie przełożyła się na transakcję, do której sprzedawca… dokłada. 

Jak zainstalować nowe dodatki do Subiekt GT?

Można to indywidualizować. Wystarczy płacić spore kwoty za personalizowane rozwiązania ustalane na bieżąco z właścicielem danego Subiekta GT. Można wybierać integratory, które niekoniecznie muszą zawierać wszystkie optymalne rozwiązania. Jest też inne rozwiązanie. Można również wybrać Prostą Paczkę – pakiet integracji do Subiekt GT, który zawiera wszystko to, co niezbędne do jego prawidłowego działania przy rozszerzeniu oprogramowania o dodatki. 

Pobierając demo działania Prostej Paczki – bezpłatne, umożliwiające test oprogramowania pod kątem nowych funkcjonalności – sprawdzisz również, jak możesz zmienić Subiekt GT ze standardowego programu magazynowo-handlowego w prawdziwe centrum dowodzenia prowadzonym biznesem. 

Podziel się dobrą nowiną!