Najprostszy sposób na wysyłkę paczek kurierem lub Pocztą Polską!
 
Zastanawiasz się nad zakupem naszego oprogramowania? Zadzwoń do nas!       609 241 305 (pon-pt od 9:00 do 14:00)

PP Kolektor – multi picking i niekompletne zamówienia

Podczas zbiorczej kompletacji zamówień do jednego kontenera, zdarza się czasami, że jakiegoś towaru brakuje. Powody mogą być różne: ostatnia sztuka jest uszkodzona albo w systemie ERP był nieaktualny stan magazynowy. Ostatecznie magazynier zostaje z problemem sam i musi zdecydować, którego zamówienia nie przekaże do wysyłki.

W ramach programu PP Kolektor przygotowaliśmy rozwiązanie, które może pomóc w podobnych sytuacjach.

Brak towaru

Po przejściu przez magazyn, okazuje się, że ze wszystkich przypisanych zamówień do kompletacji, brakuje jednej sztuki towaru.

Operator na urządzeniu zobaczy podsumowanie zawartości nośnika. Program nie pozwoli na skompletowanie wszystkich zamówień aż do momentu, gdy stan towaru nie będzie zgodny z dokumentami.

Aby rozwiązać problem operator musi przenieść brakujące zamówienie do innego nośnika.

Podgląd stanu nośnika

Aby zorientować się, do którego zamówienia brakuje towaru, magazynier uruchamia podgląd stanu kompletacji nośnika.

Na ekranie podglądu stanu kompletacji nośnika wyświetlone będą dokumenty z podsumowaniem ich kompletacji. W tym miejscu operator może sprawdzić, których zamówień nie uda się przekazać do wysyłki.

Ekran ten pozwala na przeniesienie dokumentu do innego nośnika lub odpięcie dokumentu z aktywnego nośnika. W naszym przypadku chcemy odstawić towar, który udało się skompletować, aby poczekał na decyzję opiekuna. Może się okazać, że zamawiający zgodzi się poczekać na kolejną dostawę lub poprosi o przesłanie tego co jest dostępne od ręki.

Przeniesienie zamówienia z brakiem towaru

Operator wybiera opcję przeniesienia zamówienia do innego nośnika.

Program wyświetli listę dostępnych nośników wraz z liczbą przypisanych do nich dokumentów. Wystarczy teraz kliknąć w nazwę nośnika aby zatwierdzić przeniesienie dokumentu.

Po zakończonej operacji ekran się odświeży pokazując, że teraz nośnik zawiera więcej towaru niż potrzeba.

Takiego nośnika nie da się oznaczyć jako skompletowanego – należy jeszcze usunąć z niego towar nadmiarowy.

Przeniesienie towaru nadmiarowego

Aby przenieść towar nadmiarowy wracamy do listy nośników, gdzie zaktualizowane zostało podsumowanie.

Z menu kontekstowego wybieramy opcję przeniesienia towarów nadmiarowych, aby mieć pewność, że program nie pozwoli zabrać towarów, które są potrzebne do pozostałych zamówień.

Ekran przenoszenia towarów, oprócz podsumowania stanu nośnika źródłowego wyświetli listę towarów, które są nadmiarowe w nośniku.

Na liście towarów dostępne są informacje o ilości, która jest potrzebna oraz o ilości, którą można przenieść.

Aby wybrać towar do przeniesienia, należy zeskanować jego kod kreskowy lub wybrać go ręcznie z listy. Analogicznie jak podczas kompletacji, program poprosi nas o wprowadzenie ilości przenoszonego asortymentu. Program podpowie w którym nośniku należy umieścić dany towar.

Aby potwierdzić przeniesienie towaru, operator skanuje kod kreskowy nośnika docelowego. W ten sposób operator musi przenieść wszystkie nadmiarowe towary z nośnika.

Kończenie pracy na nośniku

Po przełożeniu towarów między nośnikami, na podsumowaniu widzimy, że jeden nośnik jest gotowy do wysyłki, a drugi, z jednym brakującym towarem, nie jest.

Teraz wystarczy tylko zaznaczyć nośnik ze wszystkimi towarami jako skompletowany i przekazać go do pakowania i wysyłki, a drugi nośnik oznaczyć jako brak towaru i odłożyć do czasu podjęcia decyzji przez biuro.

Dokument z brakującym towarem otrzyma status ”Brak towaru”, który wraz z informacją czego brakuje zostanie przekazany do systemu ERP.

Dane o stanie dokumentu i nośnika zostaną zapisane w systemie i będą oczekiwać na dalszą akcję – wysyłki, ponownej kompletacji lub rozłożenia towaru z powrotem na magazynie.


Porozmawiajmy o usprawnieniach dla Twojej firmy! Zamów bezpłatną rozmowę z naszym ekspertem i zobacz jak nasze narzędzia mogą zautomatyzować pracę w Twojej firmie! Wystarczy jedno kliknięcie, aby umówić się z naszym specjalistą, którego możesz zapytać o wszystko! Chcę porozmawiać ze specjalistą

Zobacz inne wpisy z kategorii Kolektory


Podziel się dobrą nowiną!