Najprostszy sposób na wysyłkę paczek kurierem lub Pocztą Polską!
 
Zastanawiasz się nad zakupem naszego oprogramowania? Zadzwoń do nas!       609 241 305 (pon-pt od 9:00 do 14:00)

PP Kolektor – Nowy moduł weryfikacji

W ostatnim wydaniu PP Kolektor, programu do wsparcia procesów logistycznych na magazynie, dodaliśmy moduł weryfikacji. Mechanizm ten ma pomóc w szybkim sprawdzeniu dokumentu, nośnika, lub innego obiektu poza głównymi procesami kompletacji lub rozkładania towarów na magazynie.

Moduł pozwala na skanowanie kodów kreskowych towarów. Lista zeskanowanych towarów jest później porównywana ze stanem weryfikowanego obiektu, dzięki czemu można zweryfikować, czy to co powinno znaleźć się w danym obiekcie faktycznie tam się znajduje.

Na chwilę obecną przygotowaliśmy trzy różne rodzaje weryfikacji:

  • Dokumentu – porównanie stanu dokumentu wynikającego z pozycji na dokumencie, z listą zeskanowanych towarów,
  • Zawartości nośnika – porównanie stanu nośnika zapisanego w systemie, ze stanem faktycznym (zeskanowanym towarem),
  • Inny – skanowanie towarów przypisanych do jakiegokolwiek obiektu z kodem kreskowym, np.: dokumentu od dostawcy.

PP Kolektor - Wybór obiektu do weryfikacji

Weryfikacja dokumentu

Weryfikacja dokumentu znajduje zastosowanie w przypadkach, gdy trzeba sprawdzić, czy posiadany towar jest zgodny z zawartością dokumentu.

Po wybraniu opcji “Dokument” należy zeskanować numer dokumentu, który został zaimportowany do programu ProstaPaczka. Program połączy się z serwerem i pobierze dane dokumentu. Na górnej belce dostępne będą podstawowe wskaźniki określające liczbę towarów, braków i nadmiarów.

PP Kolektor - okno weryfikacji dokumentu

Po wczytaniu dokumentu można przystąpić do skanowania kodów kreskowych towarów.

W przypadku, gdy w bazie kolektora nie będzie informacji o towarze, program automatycznie uruchomi wyszukiwanie na serwerze.

PP Kolektor - lista skanów podczas weryfikacji dokumentu

W każdej chwili można wyświetlić podsumowanie, które wykaże, czy są wszystkie pozycje dokumentu czy znaleziono rozbieżności.

PP Kolektor - podsumowanie podczas weryfikacji dokumentu

Weryfikacja zawartości nośnika

Funkcja ta znajduje zastosowanie przy sprawdzaniu zawartości nośników pozostawionych na magazynie. Mogą to być odłożone nośniki do późniejszej kompletacji lub zamówienia, do których zgłoszony został brak towaru.

Praca według tego scenariusza przebiega analogicznie, jak przy weryfikacji dokumentu, z tym, że porównywany jest stan towaru przypisany do nośnika w systemie, do zeskanowanego asortymentu (stanu faktycznego).

Po wybraniu tego scenariusza należy zeskanować kod kreskowy nośnika z ProstejPaczki. PP kolektor wyszuka nośnik na serwerze i pobierze dane przypisanych dokumentów i stan towaru.

PP Kolektor - okno weryfikacji nośnika wraz z listą skanów

Weryfikacja innego obiektu

Scenariusz ten powstał z myślą o sprawdzeniu dokumentu / listy / zestawienia, które jest poza obsługą procesów na kolektorze. Może to być WZ przekazane przez dostawcę, lista zwracanych towarów, czy jakiekolwiek inne zestawienie z asortymentem.

Jako, że weryfikowany obiekt nie jest związany z systemem, nie ma możliwości dokonania jakiegokolwiek porównania. Można tylko zeskanować kody kreskowe towarów i wygenerować dla nich podsumowanie.

PP Kolektor - okno weryfikacji dowolnego obiektu

Wysłanie podsumowania mailem

W każdym przypadku możliwe jest wysłanie informacji z podsumowaniem poprzez wiadomość e-mail. Adres odbiorcy można skonfigurować w ustawieniach kolektora, aby użytkownik nie musiał go uzupełniać ręcznie.


Porozmawiajmy o usprawnieniach dla Twojej firmy! Zamów bezpłatną rozmowę z naszym ekspertem i zobacz jak nasze narzędzia mogą zautomatyzować pracę w Twojej firmie! Wystarczy jedno kliknięcie, aby umówić się z naszym specjalistą, którego możesz zapytać o wszystko! Chcę porozmawiać ze specjalistą

Zobacz inne wpisy z kategorii Kolektory


Podziel się dobrą nowiną!