Najprostszy sposób na wysyłkę paczek kurierem lub Pocztą Polską!
 
Zastanawiasz się nad zakupem naszego oprogramowania? Zadzwoń do nas!       609 241 305 (pon-pt od 9:00 do 14:00)

InPost ShipX – integracja ze wszystkimi usługami InPost

Integracja z api InPost ShipX zapewnia możliwość korzystania ze wszystkich usług przewozowych firmy InPost bez konieczności wykorzystywania różnych aplikacji.

InPost ShipX jest to api, które ma zastąpić działające do tej pory api Managera Paczek (Paczkomaty i Allegro InPost)  oraz api Web Truckera (przesyłki kurierskie). W jednym API mamy możliwość przygotowania  wszystkich przesyłek.

InPost ShipX – wspierane przesyłki

W ramach api InPost ShipX  możemy przygotowywać listy przewozowe dla:

InPost Paczkomaty 24/7 – standardowa przesyłka paczkomatowa z której można skorzystać jako osoba prywatna lub firma.

Allegro Paczkomaty InPost – rodzaj przesyłki na  specjalnie wynegocjowanych warunkach przez Allegro. Etykietę dla przesyłek Allegro Paczkomaty InPost można tworzyć tylko do przesyłek pochodzących z serwisu Allegro.

Allegro MiniKurier24 InPost- uproszczona usługa kurierska, która może być zastosowana do przesyłek z zamówień Allegro.

Allegro Kurier24 InPost – usługa kurierska InPostu, która też posiada ograniczenia w porównaniu do usługi standardowej. Taką etykietę możemy generować tylko dla przesyłek z zamówień Allegro.

InPost kurier – standardowa usługa kurierska pozwalająca na użycie wielu usług dodatkowych, które nie są dostępne w sposobach dostawy firmowanych przez Allegro.

Łatwa integracja z Inpost ShipX

Aby zintegrować się z InPost ShipX wystarczy posiadać identyfikator organizacji oraz token dostępowy. Dane te przygotowywane są przez zespół wsparcia InPost. Pod jednym identyfikatorem organizacji InPost łączy w swoim systemie konta Managera Paczek oraz Web Truckera,

Wiele kont InPost ShipX

Jeżeli masz kilka identyfikatorów organizacji, lub posiadasz kilka oddziałów i z każdego z nich wysyłane są przesyłki za pośrednictwem InPostu, to możesz wszystkie konta / lokalizacje wprowadzić do ProstejPaczki. Dzięki temu przesyłki nadawane z różnych miejsc nie będą się ze sobą mieszać i lepiej będzie Ci się nimi zarządzało.

Przygotowanie listu ręcznego

W module integracji z InPost ShipX udostępniliśmy funkcję przygotowania listu nie powiązanego z żadnym zamówieniem. Dzięki temu zrealizujesz nagłą wysyłkę do swojego kontrahenta i zachowasz ślad we wspólnej historii nadań. Nie będziesz musiał logować się do innych aplikacji.

Edycja listu

Każdy list przed utworzeniem w api InPost ShipX będziesz mógł edytować. Uruchamiając tryb edycji łatwo zmienisz adres odbiorcy, dodasz nowe paczki, wybierzesz usługi niestandardowe czy dopiszesz coś do uwag. Dzięki temu nie będziesz potrzebował udostępniać pracownikom loginów i haseł do innych programów – wszystko dasz radę zrobić w ProstejPaczce.

Ponowny wydruk etykiety

Nawet, jeżeli wydrukowana wcześniej etykieta ulegnie uszkodzeniu, będziesz mógł szybko ponownie wydrukować etykietę pobierając ją z modułu integracji z InPost ShipX . Nie będziesz musiał się logować do Managera Paczek ani do Web Truckera.

Zarządzanie przesyłkami InPost ShipX

Wszystkie listy przewozowe tworzone przez api InPost ShipX (paczkomatowe, kurierskie, allegro) wyświetlane są na jednej liście dzięki czemu szybko znajdziesz przesyłkę, której szukasz. Lista przesyłek, posiada zaawansowane możliwości dostosowania – możesz grupować, filtrować, sortować, włączać lub wyłączać kolumny, stosować zaawansowane filtry, czy wyszukiwać po dowolnym tekście.

Przygotowanie manifestu w api InPost ShipX

Moduł integracji z InPost ShipX pozwala również na przygotowanie zbiorczego dokumentu przekazania paczek kurierowi. Niezależnie czy list był utworzony jako paczkomatowy, kurierski czy Allegro InPost – jest jeden mechanizm przygotowania manifestu. Dzięki wbudowanym filtrom w kilka kliknięć odfiltrujesz przesyłki do których trzeba przygotować dokument przekazania i wydrukujesz go przed przyjazdem kuriera po odbiór paczek.

Powiadamianie odbiorcy

Integracja modułu InPost ShipX z modułem powiadomień odbiorcy przesyłki pozwoli Ci na wysyłanie informacji do klienta o przygotowaniu listu, lub wystawieniu manifestu. Szablon powiadomienia będziesz mógł dostosować do wymagań swojej firmy – masz możliwość edycji tekstu jak i warstwy wizualnej. Ty klikniesz dwa razy aby wystawić dokument a w tym samym momencie zostaną wysłane powiadomienia do wszystkich odbiorców.

 

Przygotuj listy w InPost ShipX z Twojego ERP:

Przygotowanie listów Inpost ShipX z Subiekta GT
Przygotowanie listów Inpost ShipX z Subiekta nexo
Przygotowanie listów Inpost ShipX z Sello
Przygotowanie listów Inpost ShipX z WAPRO MAg

Przygotowanie listów Inpost ShipX z Allegro

Przygotowanie listów Inpost ShipX z Twojego systemu

 


Porozmawiajmy o integracji z InPost! Zamów bezpłatną rozmowę z naszym ekspertem i sprawdź jak nasze narzędzia rozwiążą Twoje problemy z generowaniem listów przewozowych / etykiet kurierskich za pośrednictwem InPost! Wystarczy jedno kliknięcie, aby umówić się z naszym specjalistą, którego możesz zapytać o wszystko! Chcę porozmawiać ze specjalistą

Podziel się dobrą nowiną!