Najprostszy sposób na wysyłkę paczek kurierem lub Pocztą Polską!
 
Zastanawiasz się nad zakupem naszego oprogramowania? Zadzwoń do nas!       609 241 305 (pon-pt od 9:00 do 14:00)

Nowości w ProstaPaczka (11/2020) – Subeikt GT i Subiekt nexo

Ciekawe sugestie rozwoju programu

Na forum programu są ciekawe sugestie, na temat których warto się wypowiedzieć, bo mogą pomóc Ci w pracy.

 1. Wielo-paczkowosć / wielo-przesyłkowość – w tym wątku jest propozycja wbudowania możliwości przygotowania wielu przesyłek do jednego dokumentu (np. kilku przesyłek paczkomatowych, w których nie ma wielo-paków).
 2. Zabezpieczenie przed tworzeniem podwójnych etykiet smart InPost, w którym poruszany jest problem integracji z InPost ShipX w kontekście etykiet do programu smart.
 3. Informacja o wykonanej kompletacji przed przygotowaniem listu – sugestia dodatkowego informowania o tym, że kompletacja została już wykonana.

Jest tam jeszcze kilka sugestii, które mogą być potrzebne w pracy – zachęcamy do odwiedzin tego działu i kształtowanie przyszłości programu.

Moduł obsługi wysyłki dla Sello

 • Dodaliśmy nowe filtry do wpisania numeru listy magazynowej przygotowanej przez moduł wydruku list magazynowych z Subiekta GT i Subiekta nexo. Jeżeli w naszym programie generujesz listy, teraz w prosty sposób możesz ograniczyć pobieranie paczek tylko do tych znajdujących się na liście.
 • Zmodyfikowaliśmy działanie uruchamiania przygotowania listu po zeskanowaniu: symbolu paczki, numeru dokumentu wstępnego (zamówienia), numeru dokumentu końcowego (sprzedaży) aby uwzględniany był filtr listy magazynowej. Jeżeli podasz numer listy magazynowej, będziesz mógł przygotować listy tylko do paczek z listy magazynowej.
 • Zmodyfikowaliśmy funkcję przygotowania listu po skanie kodu kreskowego towaru, aby była w stanie wybierać paczki tylko z podanej listy magazynowej, nie będzie trzeba wpisywać zakresu paczek za każdym razem, tylko zeskanować numer listy magazynowej.
 • Dodana została możliwość formatowania warunkowego na zestawieniu paczek (np. powiększania pozycji za pobraniem, dodawanie kolorów, etc).
 • Dodano możliwość formatowania warunkowego w oknie kompletacji (w sekcji pozycji do skompletowania oraz pozycji nadmiarowych).

Moduł obsługi wysyłek dla Subiekta GT

 • Dodaliśmy nowy filtr pozwalający na skanowanie numeru listy magazynowej przygotowanej w module SUBIEKT GT MAGAZYN. Po wpisaniu wartości będą wyświetlane tylko dokumenty znajdujące się na tej liście.
 • Dostosowaliśmy uruchamianie przygotowania listu za pomocą skanu: numeru pełnego dokumentu, numeru oryginalnego, podtytułu, numeru kolejnego, aby współdziałały z filtrem listy magazynowej.
 • Zmodyfikowaliśmy funkcję przygotowania listu po skanie kodu kreskowego towaru, aby była w stanie wybierać dokumenty tylko z danej listy magazynowej.
 • Dodaliśmy możliwość wyznaczania typu dokumentu sprzedaży na podstawie treści w uwagach (w funkcji realizacji zamówienia).
 • Dodaliśmy funkcję pozwalającą na odczyt danych o paczkach (liczba, waga, wymiary) z dokumentu Subiekta GT (uwagi, podtytuł, pole własne etc.) oraz z danych towaru (uwagi, opis, pole zwykłe , pole własne rozszerzone) – dotyczy tylko kurierów DPD i FedEx.
 • Dodana została funkcja pozwalająca na automatyczny wybór usługi kuriera UPS w zależności od kodu kraju odbiorcy (połączone z definiowaniem usług dozwolonych w danym kraju – więcej w sekcji zmian dla kuriera UPS).
 • Dodana została możliwość formatowania warunkowego na zestawieniu dokumentów (np. powiększania pozycji za pobraniem, dodawanie kolorów, etc.).
 • Dodano możliwość formatowania warunkowego w oknie kompletacji (w sekcji pozycji do skompletowania oraz pozycji nadmiarowych).
 • Dodaliśmy możliwość przygotowania listu dla kuriera GLS Germany.
 • Uzupełniliśmy listę atrybutów do wykorzystania (wartość dokumentu, liczba pozycji, ilość towaru etc.).

Moduł obsługi wysyłek z Subiekta nexo

 • Dodaliśmy nowy filtr pozwalający na skanowanie numeru listy magazynowej przygotowanej w module SUBIEKT GT MAGAZYN. Po wpisaniu wartości będą wyświetlane tylko dokumenty znajdujące się na tej liście.
 • Dostosowaliśmy uruchamianie przygotowania listu za pomocą skanu: numeru pełnego dokumentu, numeru oryginalnego, aby współdziałały z filtrem listy magazynowej.
 • Dodana została możliwość formatowania warunkowego na zestawieniu dokumentów (np. powiększania pozycji za pobraniem, dodawanie kolorów, etc).
 • Dodano możliwość formatowania warunkowego w oknie kompletacji (w sekcji pozycji do skompletowania oraz pozycji nadmiarowych).
 • Dodaliśmy możliwość przygotowania listów przewozowych w serwisie Świat Przesyłek.

Moduł obsługi wysyłek dla WAPRO MAG

Dodana została możliwość formatowania warunkowego na zestawieniu dokumentów (np. powiększania pozycji za pobraniem, dodawanie kolorów, etc).

Moduł integracji z kurierem UPS

Dodana została funkcja pozwalająca na wybór usług dozwolonych w poszczególnych krajach. Usługi przypisuje się do kodu kraju i w oknie edycji listu będą pojawiać się tylko te usługi, które zostały dopisane dla danego kraju. Można też określić usługi domyślne (bez kraju), które będą wykorzystywane, gdy nie będzie żadnej usługi zdefiniowanej dla danego kodu kraju.

Podziel się dobrą nowiną!