Najprostszy sposób na wysyłkę paczek kurierem lub Pocztą Polską!
 
Zastanawiasz się nad zakupem naszego oprogramowania? Zadzwoń do nas!       609 241 305 (pon-pt od 9:00 do 14:00)

PP Kolektor – Wycofanie dokumentu z kompletacji

Zdarzają się sytuacje, gdy trzeba wykonać jakąś zmianę na dokumentach wydanych już pracownikowi do kompletacji z magazynu. Warto w takich przypadkach oprócz kontaktu bezpośredniego, zabezpieczyć się informatycznie, aby nie dopuścić do wysyłki zamówienia.

Automatyczne pobieranie dokumentów na kolektorze

W ustawieniach programu na urządzenia mobilne (PP Kolektor), można włączyć funkcję automatycznego pobierania dokumentów co określony czas. Głównym zadaniem tego mechanizmu jest pobieranie nowych dokumentów do kompletacji, ale też wykrycie sytuacji, gdy dokument został wycofany z kompletacji. Jeżeli zamówienie znajduje się jeszcze w kolejce danego pracownika, PP Kolektor automatycznie usunie dokument z kolejki. Jeżeli operator w tej chwili kompletuje to zamówienie (jest już przypisane do nośnika na urządzeniu mobilnym), program usunie zamówienie, odświeży stan kompletacji i powiadomi o tym fakcie użytkownika.

W górnej części aplikacji dodaliśmy specjalną ikonę, która informuje o zdarzeniach wymagających uwagi operatora.

PP Kolektor - widok ikonki informującej użytkownika o ważnych zdarzeniach

Po naciśnięciu ikonki wyświetlone zostanie okno z treścią powiadomienia.

PP Kolektor - widok podglądu notyfikacji

W zależności od potrzeby można określić częstotliwość automatycznej aktualizacji dokumentów. Najlepiej skorelować odstępy między aktualizacjami ze średnim czasem pojedynczej kompletacji zamówienia z magazynu.

Zabezpieczenie przed przygotowaniem listu

Dodatkowo zabezpieczenie można uruchomić w ProstejPaczce. Jeżeli filtry pobierania zostaną ustawione w taki sposób, aby nie pokazywać dokumentów wycofanych z kompletacji w systemie ERP, to nawet jeżeli operator przejdzie już etap kompletacji z magazynu, wysyłka zamówienia zostanie powstrzymana w momencie weryfikacji kompletności lub wystawienia listu przewozowego.


Porozmawiajmy o usprawnieniach dla Twojej firmy! Zamów bezpłatną rozmowę z naszym ekspertem i zobacz jak nasze narzędzia mogą zautomatyzować pracę w Twojej firmie! Wystarczy jedno kliknięcie, aby umówić się z naszym specjalistą, którego możesz zapytać o wszystko! Chcę porozmawiać ze specjalistą

Zobacz inne wpisy z kategorii Kolektory


Podziel się dobrą nowiną!