Najprostszy sposób na wysyłkę paczek kurierem lub Pocztą Polską!
 
Zastanawiasz się nad zakupem naszego oprogramowania? Zadzwoń do nas!       609 241 305 (pon-pt od 9:00 do 14:00)

Nowości w ProstaPaczka (10/2020) – aplikacja na kolektory danych

Na początku chcielibyśmy przedstawić kilka nowości, które mogą pomóc w przygotowaniu listów. Na razie wprowadziliśmy je w ograniczonym zakresie, ale jesteśmy gotowi uzupełnić je w większej ilości modułów. Wystarczy tylko, że uznacie je za pomocne.

 1. Skróty klawiaturowe w oknie listu (PREMIUM)
  W oknie edycji listu DHL dodaliśmy obsługę skrótów klawiaturowych wspomagających tworzenie listu. Szczegółowo opisaliśmy to na stronie Wypisuj listy szybciej – użyj skrótów klawiaturowych. Jeżeli komuś taka funkcja wydaje się przydatna, prosimy o zgłaszanie sugestii na forum dla którego przewoźnika mają być dodane w pierwszej kolejności.
 2. Przygotowanie listu ze skanu wt rybie edycji (PREMIUM)
  W module dla Subiekta GT dodaliśmy możliwość włączenia / wyłączenia uruchamiania listu w trybie edycji, dla listów tworzonych na podstawie zeskanowania numeru pełnego, oryginału, podtytułu czy numeru kolejnego. Funkcja pozwala też na włączanie / wyłączanie za pomocą skanowania kodów kreskowych. Szczegółowo rozpisaliśmy to na stronie: Subiekt GT – twórz listy skanując kod kreskowy. Jeżeli taka funkcja przydałaby się Wam w module Sello, Subiekta nexo lub WAPRO Maga to prosimy o zgłoszenie sugestii na forum programu.
 3. Dodawanie paczek na podstawie opakowania (PRO)
  Także na formularzu listu DHL dodaliśmy eksperymentalnie funkcję pozwalającą na dodawanie nowych paczek poprzez skanowanie kodu kreskowego opakowania. Naszym zdaniem może przyśpieszyć to tworzenie wielopaków. Szczegółowo opisaliśmy to na stronie: Wielopaki – Szybkie tworzenie paczek na podstawie opakowań. Jeżeli potrzebujesz takiej funkcji dla innego przewoźnika, prosimy o zgłoszenie sugestii na forum programu.

500+ wątków na forum

Przekroczyliśmy już magiczną barierę 500 wątków na forum programu ProstaPaczka. Jest to solidna baza wiedzy z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Analityka wskazuje że trafia tam co raz więcej ludzi, więc mamy nadzieję że forum jest pomocne. 

Sugestie na forum programu 

Zachęcamy Was do przeglądania sugestii zgłaszanych na forum programu. Na dzień dzisiejszy jest to najlepsze miejsce abyście powiedzieli nam czego potrzebujecie w swojej pracy. Zgłaszacie sugestie mailowo, ale jest ich na tyle dużo (kilka dziennie), że możemy je tylko skorelować z naszymi planami rozwojowymi. Jako że czas nie jest z gumy i każdy musi się borykać z trójkątem ograniczeń, nie jesteśmy w stanie zadowolić wszystkich.

Jeżeli na liście jest coś co Was interesuje to nie zwlekajcie i napiszcie kilka słów, abyśmy widzieli, że któraś z funkcjonalności jest potrzebna większej liczbie klientów.

Moduł obsługi wysyłki dla Sello

Najważniejsza informacja, to wprowadzenie Sello w wersji 1.37. Dostosowanie się do tej wersji spowodowało, że nie będą wspierane wersje wcześniejsze. Wersja PP v20.10.3 jest wersją graniczną i będzie już działać tylko z Sello 1.37. Jeżeli czekacie na Sello 1.37.1, pozostańcie z wersją ProstejPaczki v20.10.2. Więcej informacji można przeczytać na forum programu w wątku: Sello 1.37.

Dostosowanie programu do zmian w wersji Sello 1.37

 • Dodaliśmy wyświetlanie adresu punktu odbioru paczki.
 • Zmieniliśmy sposób pobierania danych adresowych, aby uwzględniany był adres punktu odbioru.
 • Zmieniliśmy ustawienia wyszukiwania punktu odbioru dla przesyłek pocztowych: Pocztex kurier 48, Pocztex kurier 24, Paczka 24, Paczka 48, Allegro Pocztex kurier 48, Allegro Poczta odbiór w punkcie – wymagana ręczna weryfikacja ustawień. 
 • Dodaliśmy możliwość określenia liczby paczek dla kuriera DPD. Więcej informacji można uzyskać na stronie: Sello – wyznaczanie liczby paczek dla kuriera DPD.
 • Dodaliśmy nową wersję ustawień przetwarzania dla kuriera DPD – w “wolnym” czasie zalecamy przesiadkę na ustawienia w wersji V2.
 • Dodaliśmy wyświetlanie informacji czy zamówienie było zakupione z opcją SMART.
 • Dodaliśmy wyświetlanie informacji o obliczonej przez Allegro liczbie paczek.

Moduł obsługi wysyłek dla Subiekta GT

 • Dodaliśmy nową funkcję tworzenia opisu zawartości na podstawie danych z dokumentu Subiekta GT. Na chwilę obecną sposób ten jest dostępny dla niektórych przesyłek pocztowych. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: Opis przesyłek z Subiekta GT.
 • W oknie weryfikacji kompletności zamówienia dodaliśmy wyświetlenie miniaturek zdjęć towarów. Więcej informacji: Miniaturki w oknie kompletacji zamówienia Subiekta GT.
 • Dodaliśmy możliwość uruchomienia przygotowania listu w trybie edycji na podstawie skanu numeru pełnego, podtytułu, numeru oryginalnego (patrz ważne ogłoszenia).

Moduł wydruku list magazynowych dla Subiekta GT

 • Zoptymalizowaliśmy funkcję zbiorczego podejmowania dokumentów przez operatora do kompletacji z magazynu.
 • Dodaliśmy odrębny zestaw ustawień dla podejmowania dokumentów, który umożliwi zastosowanie innych ustawień do podejmowania dokumentów i innych dla wyświetlanych pozycji.
 • W akcji zmiany flagi dodaliśmy opcję zapisywania jako komentarz flagi dla dokumentu Subiekta GT danych osoby zmieniającej status kompletacji w magazynie oraz informacje o brakach. Więcej można przeczytać na stronie: Status kompletacji w komentarzu flagi dokumentu Subiekta GT.

Moduł kompletacji na kolektorach dla Subiekta GT

Trwają testy naszego systemu kompletacji towarów z magazynu dla Subiekta GT. Wprowadziliśmy szereg usprawnień zasugerowanych przez naszych testerów (za co serdecznie dziękujemy). Mamy nadzieję, że w tym miesiącu będzie można uznać moduł kompletacji za zamknięty na tyle, aby obsłużyć procesy w firmach zbierających towar do wspólnych kontenerów. W najbliższej przyszłości będziemy wdrażać proces z możliwością segregowania towarów na poszczególne zamówienia już w trakcie kompletacji na magazynie.

Moduł wydruku list magazynowych dla Subiekta nexo

 • Zoptymalizowaliśmy funkcję zbiorczego podejmowania dokumentów przez operatora do kompletacji z magazynu.
 • Dodaliśmy odrębny zestaw ustawień dla podejmowania dokumentów, który umożliwi zastosowanie innych ustawień do podejmowania dokumentów i innych dla wyświetlanych pozycji.

Moduł obsługi wysyłek dla Allegro

 • Dodano możliwość przygotowania etykiety dla kuriera FedEx bezpośrednio z zamówienia Allegro.
 • Dodano możliwość przygotowania listu Pocztex kurier 48, Allegro Pocztex 48, Allegro Poczta odbiór w punkcie.
 • Dla niektórych przewoźników dodaliśmy okno w konfiguracji pozwalające na wybór sposobu wyznaczania liczby paczek w przesyłce.
 • Usunęliśmy ostatnią używaną metodę Allegro WebAPI, którą sprawdzaliśmy poprawność danych logowania wprowadzanych w oknie edycji konta Allegro.

Moduł kuriera DHL 24

 • Usprawniliśmy dostosowanie zawartości okna edycji listu do jego rozmiaru. Teraz po powiększeniu okna na cały ekran jego zwartość się dostosuje, a pola się powiększą.
 • Dodaliśmy obsługę skrótów klawiaturowych w oknie edycji listu (patrz ważne ogłoszenia).
 • Dodaliśmy funkcję tworzenia paczek na podstawie opakowań (patrz ważne ogłoszenia).
 • Dodaliśmy przycisk usuwania wszystkich paczek.
 • Dodaliśmy informację o liczbie wszystkich paczek i łącznej wadze (patrz ważne ogłoszenia).

Moduł kuriera GLS

 • Dodaliśmy możliwość wyboru konta w oknie zarządzania metodami eksportu (sposobami wysyłki).

Moduł kuriera GLS DE

 • Dodaliśmy możliwość wyboru konta w oknie zarządzania metodami eksportu (sposobami wysyłki).
 • Zmieniliśmy sposób przypisania usług w oknie listu przewozowego. Usługi teraz można przypisywać do każdej paczki osobno. Więcej opisu można znaleźć na forum w wątku:  GLS DE – usługi dodatkowe per paczka.

Moduł Poczty Polskiej

 • Zmieniliśmy domyślny sposób tworzenia ręcznego listu poleconego, aby zaznaczany był Format (X / M / L) a nie gabaryt (A / B). Poczta Polska wyłącza już możliwość stosowania gabarytów. Jeżeli ktoś jeszcze ma ustawione gabaryty, należy to zmienić w ustawieniach przetwarzania przesyłki poleconej.

Moduł synchronizacji Sello z Subiekt GT

 • Dodaliśmy możliwość synchronizacji zamówień tylko z określoną kategorią.
 • Dodaliśmy opcję pozwalającą synchronizować tylko niezrealizowane zamówienia.
 • Dodaliśmy filtr pozwalający na wyświetlenie rekordów z X dni.

Administracyjne

 • Uzupełniliśmy linki z okna edycji listu do wątków na forum zawierających podpowiedzi do błędów zgłaszanych przez przewoźników.
 • Zmieniliśmy sposób pobierania danych o utworzonych listach przewozowych, dzięki czemu pobieranie listów w zakładkach przewoźników może być trochę szybsze.
 • Dodaliśmy funkcję umożliwiającą zdefiniowanie odrębnego zestawu ustawień dla użytkownika systemu Windows. Może to pomóc w firmach gdzie praca odbywa się za pomocą pulpitu zdalnego na jednym serwerze. Więcej informacji można zobaczyć w wątku na forum: Praca ze zdalnym pulpitem a ustawienia plikowe.
Podziel się dobrą nowiną!