Najprostszy sposób na wysyłkę paczek kurierem lub Pocztą Polską!
 
Zastanawiasz się nad zakupem naszego oprogramowania? Zadzwoń do nas!       609 241 305 (pon-pt od 9:00 do 14:00)

Subiekt GT, Sello – rodzaj opakowania z definicji paczek

W wersji 21.6 uzupełniliśmy nasze rozwiązanie o możliwość automatycznego ustawienia rodzaju paczki kuriera na podstawie rodzaju opakowania zapisanego w definicji paczek. Teraz z towaru z Sello lub dokumentu Subiekta GT ProstaPaczka będzie mogła odczytać nie tylko liczbę paczek, wagę, wymiary i informację o niestandardzie, ale również rodzaj opakowania, który zostanie automatycznie zamieniony na rodzaj paczki stosowany przez kuriera.

Co to jest definicja paczek?

To mechanizm pozwalający na odczytanie parametrów paczki z danych zapisywanych w Twoim systemie. Jeżeli jesteś w stanie zapisać takie informacje, to ProstaPaczka może je odczytać i automatycznie przekazać do systemu kuriera podczas tworzenia listu przewozowego.

Mechanizm ten ma za zadanie umożliwienie przygotowania przesyłek wielopaczkowych za pomocą jednego kliknięcia. Operator skanuje kod zamówienia, a w wyniku dostaje uzupełnione etykiety na przesyłkę składającą się z kilku paczek.

Odczytywanie rodzaju opakowania

Do konfiguracji odczytywania parametrów paczki dodaliśmy możliwość przygotowania wyrażenia regularnego, które odczyta rodzaj opakowania:

Konfiguracja odczytywania rodzaju opakowania zapisanego w Sello lub Subiekcie GT

Jeżeli pozostawisz jakieś pole puste, program zignoruje rodzaj i zachowa się tak samo jak wcześniej.

Słownik rodzajów opakowania

Do programu został dodany nowy słownik rodzajów opakowania w którym musisz zdefiniować wszystkie stosowane w swojej firmie rodzaje opakowań.

Edycja słownika rodzajów opakowań stosowanych w firmie

 

Jako nazwa wpisz wartości, które będą pojawiać się jako parametry paczki w definicji.

Mapowanie na rodzaj paczki

Po zdefiniowaniu rodzajów opakowań należy do każdego z nich przypisać rodzaj paczki rozumiany przez kuriera, dzięki czemu ProstaPaczka będzie mogła automatycznie go ustawić.

Mapowanie rodzaju opakowania z rodzajem paczki stosowanym przez kuriera

 

 

 

 

Podziel się dobrą nowiną!