Najprostszy sposób na wysyłkę paczek kurierem lub Pocztą Polską!
 
Zastanawiasz się nad zakupem naszego oprogramowania? Zadzwoń do nas!       609 241 305 (pon-pt od 9:00 do 14:00)

Nowości w ProstaPaczka (7/2020) – Subiekt GT i aplikacja na kolektory danych

Aplikacja na kolektory dla Subiekta GT

Na stronie ProstejPaczki opisaliśmy to co udało się do tej pory przygotować dla nowego produktu pomagającego kompletować towar z magazynu na podstawie danych z Subiekta GT. Mamy nadzieję że uda się go przetestować w boju już we wrześniu i w stosunkowo niedługim czasie będzie pomagał dla większej liczby klientów 🙂

Opis jest dostępny tutaj: Subiekt GT – aplikacja na kolektory – Etap 1

Moduł obsługi wysyłek dla Subiekta GT

 • Dodaliśmy opcję zmiany statusu zamówienia w serwisie Allegro po przygotowaniu listu przewozowego. Teraz nie tylko przekazany zostanie numer, ale również zmieniony zostanie status zamówienia na wybrany przez użytkownika w opcjach (W trakcie / Wysłany)

Moduł obsługi wysyłek dla Subiekta nexo

 • Zmieniliśmy sposób rozpoznawania formy płatności na dokumencie Subiekta nexo do pobrania aby obsłużyć dynamicznie zmieniane nazwy form płatności wykonywane przez Subiekta nexo przy rozliczaniu przedpłat. 
 • Dodaliśmy możliwość tworzenia listów przewozowych DSV na podstawie danych z dokumentów Subiekta nexo.
 • Zmieniliśmy sposób wstawiania zawartości pól własnych dokumentu Subiekta nexo na list przewozowy. Tam gdzie w ustawieniach wskazane było kilka pól własnych będą wstawiane zawartości każdego pola dla danego typu dokumentu.

Moduł obsługi wysyłek dla Sello

 • Zoptymalizowaliśmy proces przygotowania listu po zeskanowaniu numeru dokumentu końcowego (dokumentu sprzedaży).

Moduł obsługi wysyłek dla WAPRO Mag

 • Dodaliśmy możliwość odczytania punktu odbioru Poczty Polskiej z adresu dostawy wybranym na dokumencie. Wykorzystywany będzie identyfikator punktu odbioru zapisany przy adresie punktu odbioru, dzięki czemu wybór punktu będzie bardziej pewny. Opcje zostały dodane dla przesyłek Allegro PocztaPolska odbiór w punkcie oraz Poczta Polska Pocztex kurier 48.

Moduł obsługi magazynu dla Subiekta GT

 • Dodaliśmy możliwość przekazania w powiadomieniu większej ilości informacji o przetwarzanym dokumencie. Teraz będzie można w powiadomieniach przekazać dane z wszystkich kolumn wyświetlanych w tabeli z dokumentami (np. symbol odbiorcy, zawartość pól własnych czy numer oryginalny)

Moduł integracji z Allegro

 • W oknie konfiguracji dodaliśmy mechanizm automatycznego pobierania loginu konta Allegro oraz identyfikatora. Mechanizm  ten pomoże też zabezpieczyć się przed próbą autoryzacji konta Allegro na “inny login”.

Moduł integracji z DHL

 • W ustawieniach konta dostępowego dodaliśmy opcję używania międzynarodowego formatu numeru listu (JJD) dla przesyłek z miejscem odbioru poza Polską. Po włączeniu tej opcji dla przesyłek z odbiorem w Polsce będzie brany numer krajowy, a dla pozostałych międzynarodowy. Numer międzynarodowy DHL będzie też wstawiany jako numer listu do systemu źródłowego (Sello, Subiekt GT, Subiekt nexo, WAPRO MAg).

Moduł integracji z DSV

 • Dodaliśmy integrację z przewoźnikiem DSV za pomocą API do aplikacji myDSV. Tworzenie listów na podstawie danych z sytemu źródłowego dostępne jest na razie tylko dla Subiekta nexo. 

Moduł integracji z Pocztą Polską

 • W ustawieniach konta dostępowego do Elektronicznego Nadawcy dodaliśmy opcję, która będzie weryfikowała czy adres e-mail odbiorcy jest prawidłowy: czy zawiera znak plusa oraz czy jest w domenie allegromail.pl. Weryfikacja adresu e-mail odbiorcy będzie odbywała się tylko dla przesyłek zawierających słowo “Allegro” w nazwie (nie będzie sprawdzać dla listów zwykłych czy Pocztex kurier 48).
 • Lista rozwijana w sekcji PRZEKAZANE ZBIORY została rozszerzona o dodatkowe informacje: data przekazania zbioru oraz status zbioru w Elektronicznym Nadawcy, dzięki temu będzie łatwiej wyszukać odpowiedni zbiór. 
Podziel się dobrą nowiną!